nudna-teoria nudna-teoria
199
BLOG

Smoleńskie przeciążenia Quwety

nudna-teoria nudna-teoria Polityka Obserwuj notkę 30

Notka będzie krótka,

Cytat z Niegracza z quwety

https://www.salon24.pl/u/niegracz/1301430,hejt-nudnej-teorii-na-moje-celne-uwagi-dot-przeciazen-u-laska

ZERO
NULL

NIC

Byłoby chyba dobrze by nie epatował swoim ilorazem inteligencji.

Nudny Teoretyk cytuje profesora Kowaleczkę:

image

ale w quwecie prawa fizyki nie obowiązują, cytat:

- to jest tylko jeden prawidłowy:
układ odniesienia: względem ziemi !
Pion jest pionowy

Z tym pionowym pionem to też nie takie proste przy wpływie mas grawitacyjnych masywów górskich, ale to inna historia.Spójrzmy co napisał Niegracz z quwety:

-gdy samolot jest przechylony o 90 stopni-
jako przeciążenie pionowe o wartości 1,22g
to w rzeczywistości jest  to przeciążenie względem ziemi o wartości: 0

Przecież napisał dokładnie to samo co profesor Kowaleczko. Przeciążenie w układzie samolotu 1,22 g, przechył 90° z czego wynika przeciążenie w układzie ziemi 0 g.

Co oznacza 0 g w układzie ziemi?  0 g w układzie ziemi oznacza swobodny spadek kuwety. Przy kontakcie z ziemią zawartość kuwety rozpryśnie się na wszystkie strony.

W rzeczywistości dla wyliczonego przechylenia 90° w tabeli (strona 2/14 https://doc.rmf.pl/rmf_fm/store/rkm_zal.pdf) mamy podaną wartość przeciążenia poprzecznego w układzie samolotu 0,19 g, co oznacza przeciążenie pionowe w układnie ziemi w przybliżeniu (ignorujemy odchylenie osi podłużnej kadłuba od poziomu) właśnie te 0,19 g. Czyli maszyna spada.

Co do Niegraczowych bredni dotyczących wskazań radiowysokościomierza, to do jego picu na wodę dodałem drzewko. Radiowysokościomierz mierzy do obiektów znajdujących się w kącie promieniowania jego anteny. Jest mu to absolutnie obojętne czy jest to ziemia, czy drzewo, czy jakiś wielki pusty dzban.

imageBlog ten nie służy do wyjaśnienia przyczyn smoleńskiej katastrofy, a jedynie do odmitologizowania związanych z nią zagadnień technicznych. - Wypowiedzi zawierające niewybredne ataki "ad personam", jak i słowa ogólnie uważane za "łacinę" mogą być usunięte bez względu na wartość merytoryczną; jedyne ograniczenie wolności wypowiedzi. Co zrobić by nie czytać bzdur? Polecam: YKW, Barbie, Flyga, AndrzejMat, Paes64, Ford Prefect, Wotur, jerzyk07, Zenon8228, Lord Sith

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka