10 obserwujących
110 notek
70k odsłon
587 odsłon

Kiedy PAD wkroczy do akcji?

Wykop Skomentuj43

Sytuacja wydaje się być kryzysowa, wicemarszałek Sejmu opowiada publicznie o końcu koalicji, JK zawiesza (na razie) krnąbrnych posłów, a PAD zalesia w najlepsze nasz piękny kraj. 

Brak mi aktywności PAD przy zażegnywaniu kryzysu gabinetowego. Rozumiem, że może nie lubić ZZ (z wzajemnością) - zawetowanie ustaw o sądownictwie, może nie lubić JG (który namącił z wyborami prezydenckimi) -  chwilowo WSA przyznał rację JG w sprawie wyborów korespondencyjnych, ale polityka to podobno dbanie o dobro wspólne, roztropne dbanie. A PAD jest raczej typem idealisty niż kunktatora - niech dba. Powinien więc się włączyć w zasypywanie rowów koalicyjnych. Bo przecież wcześniej deklarował, że będzie starał się pogodzić Polaków, żeby nie było między nami tak ostrych i nienawistnych podziałów. 

Tym bardziej, że koalicja wsparła go bardzo w kampanii wyborczej, chcąc w miarę bezkolizyjnie rządzić z nim przez kolejne trzy lata. Dla PAD też powinno być bardzo ważne z kim współpracuje. Niech przestrogą będą mu lata prezydentury LK z  rządem DT, rozpoczęte medialnym przemysłem pogardy, a zakończone katastrofą smoleńską. 

Wtedy, w 2007 r. zabrakło być może determinacji PLK w rozwiązywaniu kryzysu z Samoobroną i LPR. Dobrze byłoby tego błędu nie powtórzyć teraz. 

A jeśli PAD nic na razie nie działa - to może wie, że to jest rodzaj ustawki dla wyborców, gdyż w rzeczywistości wszystko jest pod kontrolą prezydium/zarządu ZP. Oby! 


Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka