10 obserwujących
106 notek
68k odsłon
523 odsłony

Poglądy kolejnej gwiazdy Konfederacji

Wykop Skomentuj53

Parę dni temu wypowiedział się J. Korwin-Mikke - o naszych ewentualnych sojuszach.

Dziś D. Sośnierz - rzucał następujące perełki, między innymi o obywatelskich prawach wyborczych:

 - ...Zachęciłbym do wprowadzenia odpłatnego prawa głosu. Darmowego głosu się nie szanuje i głosuje się byle jak na byle kogo, a po takiej odpłacie refleksje nad kartką wyborczą byłyby znacznie ciekawsze...

- ale z drugiej strony proponuje aby do głosowania nie były dopuszczane wszystkie osoby pobierające świadczenia socjalne (także te pobierające 500+);

- znowu z trzeciej strony twierdzi, że do głosu mogłyby być dopuszczane osoby płacące podatki.

Więc jak to jest? - a osoby płacące podatki i jednocześnie pobierające 500+ miałyby to prawo czy nie miałyby?   To niby zależałoby od wolnej woli/deklaracji każdego z nas. Ale czy nie byłby to pewien przymus - żeby już nie mówić o ułomności demokracji w tym wypadku.

https://www.youtube.com/watch?v=U-LmL9GM5Rw

To o prawach wyborczych zasiłkowiczów - mniej więcej od 12 minuty.

Cała rozmowa jest interesująca - sam zainteresowany, trzeba mu przyznać, twierdzi, że to są jego osobiste poglądy. Nie chce aby to co mówi było utożsamiane z programem Konfederacji - ale jak w takim razie można zaufać partii, której "gwiazdy" reprezentują takie jak wyżej poglądy.

Też pobrzmiewa w rozmowie nutka pogardy dla 90% obywateli - według niego - nieorientujących się, co to jest polityka, rządzenie państwem i dobro wspólne.


Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka