Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
19 obserwujących
115 notek
218k odsłon
  5940   9

"Der Sturmer" i "Sok z buraka" - już nie będziesz mógł powiedzieć "nie wiedziałem"

Ale odcięcie się już trzy lata temu PiS-u od działań Waldemara B. nie przeszkadza propagandystom "Soku z buraka" w tym, aby przypisywać wszystkie jego zachowania wszystkim przedstawicielom "nowych elit" czyli osób związanych z PiS.

Oczywiście gdyby Waldemar B. nagle zaczął atakować obóz PiS, wówczas zostałby okrzyknięty bohaterem, a wszystie dawne i nowe grzechy zostałyby mu zapomniane jak chociażby grożącemu mężowi swojej kochanki "Agentowi Tomkowi", utożsamiami z faszyzującą i antysemicką ultraprawicą Romanowi Giertychowi czy wiązanemu ze światem przestępczym i oskarżanemu o przestępstwa podatkowe Marianowi Banasiowi. Dowód? Jak zwykle na stronie "Soku z buraka": 

image


10. Sugestie, że Żydów należy zabić. 

Jeśli coś przesądziło o skazaniu Streichera na śmierć, to sugerowanie w publikowanych na łamach "Der Sturmer" rysunkach, że skoro Żydzi są "zagrożeniem", "nieszczęściem" i "szkodnikami" to należy ich zabić. Zdarzały się rysunki na których w kierunku pakąka, karalucha lub innego robaka z gwiazdą Dawida wycelowany był but, młot lub inny przedmiot mający za chwilę zrobić z niego miazgę. 

I chciałoby się napisać, że przynajmniej ta granica nie została dziś przekroczona. Niestety takie stwierdzenie nie byłoby prawdą. Janusz Palikot wielokrotnie namawiał do zabicia Jarosława Kaczyńskiego, co więcej zaraz po mordzie politycznym dokonanym w łódzkim biurze PiS przez członka PO Ryszarda Cybę wręcz przekonywał wyszytkich psychopatów nad Wisłą, że Jarosław Kaczyński "bardzo pragnie zostać męczennikiem" czyli chce zostać zamordowany. Dodam, że jednocześnie Palikot atakował w druga stronę - przekonywał tych mniej psychopatycznych wyborców PO, że Kaczyński "panicznie boi się ludzi" a "jego ochrona jest nieuzasadniona" i należałoby go tej ochrony pozbawić. To wszystko na tle powtarzanego jak mantra, że "Kaczyński ma krew na rękach" i "posłał swojego brata na śmierć". Czy przy tym obrazki z kapciem wycelowanym w pająka nie wypadają niewinnie? No ale skoro laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa wielokrotnie zapowiadał "fizyczne wyeliminowanie Jarosława Kaczyńskiego" a politykom PiS groził "jeszcze będziecie skakać z okien", po czym został oczyszczony z zarzutów przez "niezawisły" sąd, to o czym my mówimy?


Podsumowanie

Ugrupowanie, które nie ma żadnych niecnych, przestępczych, wrecz ZBRODNICZYCH planów nie potrzebuje Josepha Goebbelsa, Juliusa Streichera, Janusza Palikota ani Mariusza Kozaka Zagozdy. Każda partia uprawia jakąś tam propagandę (Kurski nie jest wyjątkiem - ani Jacek Kurski z TVP ani Jarosław Kurski z GW). Czasem jest to także propaganda negatywna. Ale normalnym ugrupowaniom nie są potrzebne ani karykatury Macierewica, Piotrowicza i Pawłowicz, ani memy z bezzębnymi, młodocionanymi pijaczkami obsciskującymi ciężarne konkubiny rozsylane jako "typowy elektorat PiS". Normalnemu ugrupowaniu do zwycięstwa wystarczy ośmieszenie propagandy przeciwnika (jak to miało miejsce w przypadku wyborów prezydenckich 2015 roku - żarty z suflerki Komorowskiego, jego rad typu "niech zmieni pracę i weźmie kredyt" oraz z propagandowego hasła "za Dudą stoi Kaczyński" wystarczyły z nawiązką. Nie musi ono permanentnie obrzydzać drugiej strony powtarzając goebbelsowskie kłamstwa o "gorszym sorcie" (ktory w rzeczywistością był krytyką "najgorszego sortu" - zdrajców, kolaborantów, szmalcowników, kapusiów itp...) a tym bardziej zochydzać jego elektoratu. 

Janusz Palikot przez cały czas trwania jego zbrodniczego procederu powtarzał "ja tylko demaskuję ich metody" choć w rzeczywistości to "ich" nie oznaczało metod PiS-u tylko metody hitlerowskich zbrodniarzy, a "demaskowanie" było w rzeczywistości wykorzystywaniem i ciągłym udoskonalaniem tych metod. W centrum tego procederu było ciągłe wmawianie, że to Kaczyński i PiS tę nienawiść sieje i za nią wyłącznie odpowiada nawet jeśli wielokrotnie pada jej ofiarą. Opowiadanie, że stwierdzenie "skrót LGBT nie oznacza ludzi tylko ideologię" jest dehumanizacją, a nagminne używanie określeń typu "pisiory" dehumanizacją nie jest brzmi tak, jakby ktoś oburzał się z powodu nazwania Ruchu Indian Amerykańskich "organizacją" a jednocześnie sam nagminnie używał słów typu "dzikus", "czarnuch" i "żółtek". 

"Sok z buraka" jest oczywistą kontynuacją i konsekwencją zbrodniczych działań Palikota. Palikot nie działał w próżni i nie działał sam - działał za przyzwoleniem i z polecenia ówczesnego premiera Donalda Tuska. Tak samo Kozak Zagozda dzis nie działa sam - ściśle współpracuje z obecnym kierownictwem PO. 

Fakt, że zamiast procesu przed międzynarodowym trybunałem i kary proporcjonalnej do winy zbrodniarze tacy jak wyżej wymienieni moga liczyć na całkowitą bezkarność (w momencie gdy ich ofiary są premanentnie dręczone przez unijne trybunały) a główny zleceniodawca ich zbrodni został nagrodzony stanowiskiem Przewodniczącego Rady Europejskiej a następnie Przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej pokazuje dobitnie, że pokusa wykorzystania narzędzi totalitarnych a nawet zbrodniczych w celu odniesienia zwycięstwa wyborczego nad konkurentem dysponującym bardziej atrakcyjnym programem jest dla dzisiejszych przywódców europejskich wazniejsza od wszelkich zasad i wartości na które owi przywódcy tak często się powołują. Problem w tym, że zasada "cel uświęca środki" raz zastosowana zawsze staje się zasadą numer jeden i jedyną wartością wypierającą wszystkie pozostałe. Więc jeśli dziś stoisz po tej samej stronie, co autorzy "Soku z buraka", to nie będziesz mógł powiedzieć "nie wiedziałem ze tak bedzie" gdy europejscy twórcy noweg, wspaniałego świata zgotują nam piekło, w której za noszenie krzyżyka mozna stracić pracę, zostać pozbawionym praw rodzicielskich lub trafić do więzienia. Zmyślam? Przesadzam? Nie! To autentyczny przykład z Afganistanu. Przejęcie w tym kraju władzy przez radykalnych islamistów było poprzedzone tworzeniem "lewicowego raju".

------

* https://pl.wikipedia.org/wiki/Julius_Streicher 

** https://www.tvp.info/53052837/sokuzburaka-piotr-borys-posel-po-mowi-ze-sokzburaka-to-element-spolecznej-kontroli  

*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Der_St%C3%BCrmer 

**** https://wyborcza.pl/alehistoria/1,121681,18298822,Szmatlawiec_wszech_czasow.html 

***** https://www.tvp.info/39460843/schetyna-obraza-miliony-polakow-musimy-strzasnac-ze-zdrowego-drzewa-pis-owska-szarancze 

****** https://www.wnp.pl/parlamentarny/ludzie/grzegorz-schetyna-nie-musi-przepraszac-za-pis-owska-szarancze,42972.html 

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura