Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
19 obserwujących
106 notek
200k odsłon
  320   1

By Polacy zapomnieli o tym, co najważniejsze

3. Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić, że wiosną 2020 roku w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego (najlepszy szpital zakaźny w województwie łódzkim) były 4 (słownie: CZTERY) respiratory na całe województwo, a w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej (jeden z lepszych szpitali w Łodzi) były 2 (słownie: DWA) kombinezony ochronne dla personelu? Uprzedzając oburzenie niektórych od razu zaznaczę: to nie była wina Platformy - to efekt zaszłości z wielu dekad w tym także ponad 4 lat rządów PiS. I proszę sobie wyobrazić, że w tej sytuacji atakuje nas koronawirus i Ministrem Zdrowia jest ktokolwiek inny niż profesor Łukasz Szumowski - obojętnie z jakiej opcji: Bartosz Arłukowicz, Ewa Kopacz, Adam Niedzielski... tylko proszę w to nie mieszać prof. Mariana Zembali, bo on jako jedyny odważnie stanął po stronie prof. Szumowskiego, a także nie mieszać ś.p. prof. Zbigniewa Religi, bo nie mógł zmartwychwstać. Czy ktokolwiek potrafi sobie wyobrazić te lodowiska i stadiony przerabiane na kostnice dla pacjentów zarażonych w szpitalach i Domach Pomocy Społecznej oraz dla innych chorych umierających bez szans na miejsce w szpitalu (nie mówiąc o respiratorze)? Wprowadzony bardzo szybko przez prof. Szumowskiego radykalny lockdown prawie całkowicie zablokował rozprzestrzenianie się koronawirusa, więc pierwszą falę bardziej poczuliśmy w portfelach niż na cmentarzach. Zakupione respiratory i sprzęt ochronny stworzyły jakieś zaplecze do późniejszej walki z kolejnymi falami. Czy były właściwie użyte to inna kwestia (wielokrotnie krytykowałem spóźniony lockdown, ograniczenie testowania do tych pacjentów, co maja cztery typowe objawy koronawirusa oraz kilka innych błędów ministra Niedzielskiego). Oczywiście mam świadomość, że zakupy w normalnych warunkach wołałyby o pomstę (jeśli nie do nieba, to przynajmniej do prokuratora) ale to nie były normalne warunki - w sytuacji tak wielkiego deficytu po stronie podażowej i ogromnego popytu spowodowanego gwałtownym zagrożeniem właśnie należało kupować każdy oferowany respirator, maseczkę i kombinezon - nieważne czy oferował go narciarz czy handlarz bronią, a później sprawdzać czy z certyfikatami wszystko jest OK i w razie nieprawidłowości dochodzić odszkodowań... należało wyrywać go samemu diabłu z piekielnej gardzieli i wchodzić po niego Chińczykom prosto w odbyt, by tylko go zdobyć. 

Czym wtedy zajmowały się media? Podważaniem zaufania do Ministra Zdrowia, wyszukiwaniem wszystkich aktualnych pseudoafer z zakupami sprzętu, wyciąganiem konfliktu interesów z czasów kiedy prof. Szumowski jeszcze Ministrem Zdrowia nie był oraz szczuciem - wmawianiem naiwnym i przestraszonym obywatelom że "rząd ma maseczki i testy tylko dla siebie", "w szpitali WAM czeka luksusowa sala przygotowana wyłącznie na ewentualne leczenie prezesa Kaczyńskiegi" i rozpuszczanie innych równie ordynarnych i grających na najniższych emocjach fake newsaów. 

Wiem, dla fanatycznego antyszczepionkowca przestawienie części służby zdrowia w tryb teleporad to największa zbrodnia w dziejach świata - jego ograniczony umysł nie potrafi zrozumieć nawet tego, że osiedlowa przychodnia jest miejscem w którym pacjenci (zwłaszcza w podeszłym wieku) najłatwiej zarażają się wszelkimi wirusowymi i bakteryjnymi chorobami dróg oddechowych, nie tylko koronawirusem. Ale stary dziad, który mimo dwóch dawek szczepionki przeszedł w kwietniu 2021 roku koronawirusa na tyle ciężko, że jak sam to opisał żyje po "dalekiej podróży" i gdyby nie szczepionka prawdopodobnie by nie żył powinien być wdzięczny tym, co podpadając licznym wyborcom wywalili grube miliardy z budżetu na lockdown, aby takie stare dziady jak on nie padały jak muchy już w pierwszej fali (gdy jeszcze szczepionek nie było). Czy jest wdzięczny? Nie bardzo. Tak sam sie pochwalił swoimi uczuciami na blogu, publicznie przed całym światem "Nikomu nie życzę tej choroby - oprócz jednego z Żoliborza". Czy taki @Siff bis zasługuje na to żeby żyć? Komu sprzedał swoje życie? A komu duszę?

--- 

Dlaczego o tym wszystkim piszę?

Aby na tych trzech przykładach uświadomić każdemu myslącemu i czujacemu Czytelnikowi jak wielkie problemy pozostawiły po sobie rządy Platformy Obywatelskiej (patrz punkt 1 i 2) oraz ogólnie wszystkie rządy (patrz punkt 3). Problemy te były niedostrzegane (punkt 1 i 3) lub wręcz celowo stworzone i utrzymywane (punkt 2... dodam, że ustawa pragmatyczna została ponownie znowelizowana przez PO w październiku 2013 roku i usunięto z niej kilka bolączek, ale nie ten punkt o odsyłaniu do cywila żołnierzy z 12-letnim stażem) tak długo aż rząd Prawa i Sprawiedliwości rozwiązał je albo z własnej nieprzymuszonej woli (punkt 1) albo dlatego, że wymagały tego pilnie obronność kraju i morale wojska (punkt 2) albo wreszcie dlatego, że został przyparty do muru, bo sytuacja postawiła ten rząd w takiej sytuacji, że bez sprawnej i zdecydowanej interwencji w samej pierwszej fali straty ludzkie by się mierzyło w setkach tysięcy i nikt by tego tej ekipie nie wybaczył (punkt 3). 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale