Z perspektywy "DOCENTA" ...
Komu obecną utopię rotszyldowskich marksistów? Pasożytujących już nie na proletariacie, ale na "nowoczesnych und postępowych" - "uwolnionych" od gotówki i prawa własności oraz "wyzwolonych" z "pęt" moralności i tradycji oraz z troski o rodzinę i duszę???
18 obserwujących
16 notek
17k odsłon
421 odsłon

Platforma to ciało obce - tak i w Polsce, jak i w Europie

Wykop Skomentuj8

„Europa jest grecka, jeśli chodzi o myśl filozoficzną i sztukę,

rzymska, jeśli mowa o prawie,

i judeochrześcijańska pod względem religii.”

- = > Prawo rzymskie

No i swej bezmiernej mądrości partia-matka namaściła Trzaskowskiego na „przyszłego prezydenta Polski”

Ale styl rozstania się tej partii-matki z „panią prawdziwą prezydentką”  - choćby nie wiem jak wszystkie "zaprzyjaźnione redakcje"  by się teraz starały -  spycha jej następcę „do kąta”  i głębokiego cienia, z którego niełatwo będzie mu wyjść.

Bo Trzaskowski decyzją swych partyjnych kolegów naprawdę startuje dziś „pod górkę”. Zbierze na czas te sto tysięcy wymaganych podpisów, czy nie zbierze…? I czy sam pan kandydat aby nie przebije pani kandydatki ilością lapsusów i błędów oraz bezmiarem swej niekompretencji i niewiedzy...?

Podobno było teraz tylko dwóch faworytów – Trzaskowski i Sikorski, mimo że – między Bogiem a prawdą – tylko poznański Jaśkowiak miał dziś mandat, by zastąpić p. Kidawę.

Takie to"procedury demokratyczne" - bezceremonialne przekreślenie rezultatu szumnie odtrąbionych "prawyborów" - w partii mieniącej się „obywatelską”? Ha-ha-ha …To tylko "narracja" dla "frajerów i lemingów"... ???

image

Bo obaj panowie to tylko podróbka "męża stanu", ot, tylko wyrób europejskopodobny, jak i ich cała partia-matka...

A ponadto, to z czego obaj „dżentelmeni” - faworyci są dziś najbardziej znani, oprócz słomy wystającej z butów, pyszałkowatości, skąpstwa oraz braku kompetencji i jakiegokolwiek poczucia odpowiedzialności za swoje czyny i słowa (bo obaj gładko obiecają dziś wszystko wszystkim, by jutro o tym zapomnieć)? Ano, z wiernopoddańczej, żenującej proniemieckości - BRAWO, WY!!!

A po każdym z nich można się spodziewać jedynie dalszej eskalacji "postępowego & nowoczesnego"  rotszyldowsko- (bo przez nich obstalowanego i opłacanego) marksistowskiego (bo przez nich dostarczanego i "naukowo"  uzasadnianego) bełkotu o:

 • kolejnej dawce antykultury i antypolonizmu,
 • "tolerancji" i "równości",
 • postawieniu wszelkiej normalności na głowie,
 • parytetach płci (wszystkich 53?),
 • dalszej deprawacji dzieci i młodzieży;
 • działaniach progejowskich i antyrodzinnych,
 • "naturalnym" prymacie "brukselskiej nadzwyczajnej kasty" nad resztą Europą,
 • dalszej rezygnacji z polskiej suwerenności oraz polskiej racji stanu,
 • rozszerzaniu prawa do aborcji,
 • eskalacji walki z Kościołem i chrześcijaństwem,
 • lansowaniu migracji i multi-kulti,
 • specyficznie rozumianym "postępie" & "nowoczesności" oraz "sprawiedliwości społecznej",
 • + zwalczaniu motoryzacji i węgla oraz walki ze zmianami klimatu.

Uff, ta lista lewackich bredni robi się coraz dłuższa...

image

Do tego „programu”  doszłaby jeszcze retoryka dopieszczania zakompleksionych i"mających europejskie aspiracje" słoików i lemingów oraz jeszcze bardziej otwarte lansowanie jeszcze większej podległości szkopskiemu hegemonowi. No, mamy tu "jewropejczyków” całą gębą, jak się patrzy…

A Jaśkowiak przecież wcale nie jest ani lepszy, ani inny od tych dwóch.

Bo kogokolwiek z tej trójki by nie wyznaczyli, to i tak polityka każdego z nich byłaby taka sama. I żadnemu z nich nie możnaby zarzucić, jak Jarosławowi Kaczyńskiemu, że myśli "tylko o Polsce"...

image

A do tego to PO powinna teraz odpowiedzieć materialnie za wszystkie koszty poniesione przy organizacji niedoszłych wyborów prezydenckich.

Bo gdybyśmy już naprawdę żyli w kraju cywilizacji zachodniej, opartej m.in. o zasady prawa rzymskiego oraz funkcjonującej wedle jasno określonych pryncypiów i kryteriów odpowiedzialności cywilnej - to zapłaciłby winny tej kwestii, czyli PO, bo to jej funkcjonariusze (głównie marszałek Grodzki oraz peowscy samorządowcy) sabotowali, jak mogli, przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie, ostatecznie uniemożliwiając ich zorganizowanie na czas.

Ale, skoro instytucje III RP od początku zostały skrojone wyłącznie w interesie kształtującej się wtedy postkomunistycznej, magdalenkowej oligarchii – której obce jest poczucie jakiejkolwiek szerszej republikańskiej, wykraczającej poza jej własny wąski egoizm, wspólnoty - to rachunkiem tym na 100% zostanie teraz obarczony polski podatnik, a hucpa winnych tego stanu rzeczy się po prostu, jak zawsze u nas, po prostu rozmyje i "rozejdzie po kościach"...

Bo PO - przede wszystkim bezwzględnie wykorzystując przysługujące senatowi prerogatywy (nie oszukujmy się - jedynie w celu desperackiej podmianki swego kandydata na „mniej obciachowego” – bo prezydentura kraju to faktycznie były dla p. Kidawy stanowczo za wysokie progi) - pogwałciła następujące fundamenty cywilizacji, do której przecież po latach niewoli pragniemy jak najszybciej powrócić:

Non omne licitum honestum - Nie wszystko co dozwolone, jest właściwe;

Rustra legis auxilium quaerit, qui in legem committit - Nadaremnie szuka oparcia w prawie ten, kto je gwałci;

Venire contra factum proprium nemini licet - Nie wolno występować przeciw temu, co wynika z własnych czynów;

Male nostro iure uti non debemus - Nie powinniśmy źle korzystać z naszego prawa;

Nemo audiatur propriam turpitudinem allegans - Powołujący się na własny występek nie będzie wysłuchany;

Non omne quod licet honestum est - Nie wszystko co dozwolone, jest uczciwe.

Tak postępując, a w dodatku brutalnie pomiatając własną kandydatką, PO po raz kolejny dowiodła, że obcy jest jej zarówno polski, jak i europejski kod kulturowy. Bo to nadal jest najtwardsze z twardych jądro przeflancowanego do nas kałmucko-marksistowskiego potworka, tyle, że podpicowane ... tak, że Lewica przy nim wysiada.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale