z odmętów szaleństwa :-)
Kwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa. /Bronisław Komorowski/
88 obserwujących
467 notek
933k odsłony
3602 odsłony

Niedźwiedzia przysługa Jacka Kurskiego?

Wykop Skomentuj142

Nie wiem, czy Jacek Kurski ( czy kto tam szefuje TVP) nie wyrządza Andrzejowi Dudzie niedźwiedziej przysługi, pompując niemiłosiernie balon debaty w Końskich. Debaty, która - co już wiadomo - okaże się One Man Show, czyli samotnym występem urzędującego prezydenta. TVP Info z uporem godnym lepszej sprawy, promuje "debatę" jako wydarzenie pięciolecia, a jak ktoś nie bardzo interesuje się polityką, to wieczorem poczuje się mocno zawiedziony relacją zapowiedzi - rzeczywistość.


Nie biorę sobie do głowy myśli, że niedzielne wybory może wygrać platformiany dubler, człowiek bez patriotycznego kręgosłupa, matacz i miernota - Rafał Trzaskowski. Ale jeżeli - nie daj Boże - tak się stanie, to ufunduję dla Jacka Kurskiego taczkę, żeby wywieźć go jak najdalej od mediów i w ogóle od spraw polskich. Oglądam dosyć regularnie TVP Info i z irytacją stwierdzam, że:


# "Jazda" po Trzaskowskim, aczkolwiek potrzebna, zrozumiała i jak najbardziej słuszna, stała się "przegrzana". TVP Info powtarza błąd  z wyborów samorządowych, w których "przegrzano"  Zdanowską, Adamowicza, Jaśkowiaka i właśnie Trzaskowskiego. Efekt "przegrzania" jest wszystkim doskonale znany, zatem przypominać tego nie ma sensu. Powielanie tych samych zagrywek, jest po prostu idiotyczne, typowa niedźwiedzia przysługa..


# Publicystykę ratują Rachoń z Klarenbachem i trzeba przyznać, że wysoko zawiesili poprzeczkę, ale jęków Jachowicza, Monasterskiego, Stankowskiego czy Króla nie da się trawić na trzeźwo. Czy to jest jakiś problem wpuścić do komentowania świeżą komentatorską krew, która ożywiłaby mowę - trawę wspomnianych nudziarzy?


# Gdzie są ludzie sztabu Dudy, którzy powinni być w TVP codziennie i z tej pozycji prowadzić kampanię prezydenta? W relacji sztab Dudy - telewizja, w ogóle nie ma żadnej symbiozy, kompatybilności i współpracy ( poza transmisjami każdego spotkania Dudy, czego też już jest przesyt) - odnosi się wrażenie, że kampania prezydenta to jedno, telewizja to drugie a jedno z drugim niewiele ma wspólnego: większość to dzieło przypadku i improwizacji.


# TVP reaguje wstecznie do dziejących się wydarzeń - zawsze defensywnie, rzadko wyprzedzając fakty ( nie mylić  z pralnią mózgów TVN) i narzucając narrację. To przekłada się na wizerunek prezydenta, który - zamiast zajmować się pozytywną kampanią, zmuszony jest do zupełnie zbędnych tłumaczeń, a co gorzej: w TVP też bez przerwy tłumaczy się Dudę, jakby był winien we wszystkich bezsensownych zarzutach opozycji.


Tyle na dziś. I obym się bardzo mylił. Rzecz w tym, że ja rzadko się mylę. I tym optymistycznym akcentem....  ( na wszelki wypadek rozejrzę się na rynku taczek...)

Wykop Skomentuj142
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura