z odmętów szaleństwa :-)
Kwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa. /Bronisław Komorowski/
42 obserwujących
296 notek
509k odsłon
2649 odsłon

Unia in spe...

Wykop Skomentuj101

9 marca 2020, Bruksela. Obrady parlamentu Europejskiego w sprawie przyjęcia dyrektywy o o uproszczeniu języka polskiego. Wiadomo już, że głosowania olały Węgry, wiedząc już, że następną dyrektywą będzie dyrektywa o uproszczeniu języka węgierskiego i zakazie posługiwania się nim na obszarze UE - wyłączając specjalną strefę na przedmieściach Budapesztu. Głosowanie przebiegło bardzo sprawnie. Wynik: 26: 1 - przy sprzeciwie Polski i niegłosowaniu przez Węgry. Węgry, za brak europejskiej solidarności zostały ukarane karą dzienną - in blanco zatwierdzoną przez TSUE -  w wysokości 250 mln euro i zobowiązane do przetłumaczenia na język nigero - kongijski dyrektywy o  dopuszczalnej ilości śmietany w zupie pomidorowej w zależności od koncentracji masy pomidorowej, obliczonej na podstawie dopuszczonych przez UE normy barw dla pomidorów małych i średnich, chyba że pomidory przekraczały wymiary i barwy jako ponadnormatywne. Dyrektywa unormowała też problem gotowania zupy z koncentratu, uznając, że tak zupa nie może zawierać śmietany, chyba że zupa zawiera marchewkę - zatem jest zupą owocową.


Orban się głośno rozpłakał, po czym kanclerz Niemiec oświadczył, iż Niemcy nie będą dłuzej tolerować sytuacji w której  - zgodnie z dyrektywą o parytecie kobiet i muzułmanów w PE - Litwa i Estonia mają kompletnie gdzieś dyrektywę, przysyłając do Brukseli 89 procent pięknych Słowianek w strojach ludowych. - Einen Dreck mach ich, gar nichts!  Grzmiał z mównicy kanclerz, po czym zakomunikował, że Niemcy wczoraj dogadały się z Rosją w sprawie rurociągu gazowego przez Polskę i tym samym Niemcy ogłaszają Deutschexit. Po tym oświadczeniu z sali plenarnej wyszły wszystkie brzydkie kobiety i przeważająca część kobiet muzułmańskich.


Kilka miesięcy później. Francja zgłasza nadzwyczajny projekt nadzwyczajnych funduszy unijnych dla Polski, z przeznaczeniem na remont polskich autostrad. W uzasadnieniu czytamy, że francuskie urzędniczki sprawdzające praworządność w Polsce, podczas przemieszczania się samochodami po autostradach w Polsce, wielokrotnie ma skutek licznych nierówności i kolein w asfalcie, przeżywały orgazm, wypaczając tym samym ocenę, która w ich raportach wyniosła AAA + + +, co w praktyce jest niemożliwe. Zaoponowały Czechy, twierdząc, że mogą w trybie natychmiastowym wysłać do Polski 30 tys. muzułmanów, którzy wyremontują polskie autostrady i w bonusie wybudują autostradę z Mielna do Cieszyna. W odpowiedzi Francja ogłosiła, że Czechy bezczelnie wykorzystują sytuację i chcą obarczyć swoich obywateli (muzułmańskich) ciężką pracą fizyczną, w  związku z tym nie mogą być dalej członkiem UE. Paryż przeznaczył dla Polski 50 mld euro, a Czechy podzieliły los Niemców. Unia ma tylko 25 członków. Holandia zgłasza swoją kandydaturę do przewodniczenia w UE,  ale tylko przedstawiciel Polski jest za, reszta się sprzeciwia i głosuje za Belgią. Polak się pomylił, bo myślał, że to głosowanie na przerwę, czyli kawę i papierosa. Wkurzeni Holendrzy ogłosili, że wychodzą z Unii, bo nie mają zamiaru być w organizacji idiotów - jak wyraził się premier Holandii. Oświadczył także, że doceniając lojalność Polaków, rząd holenderski przeznaczy swoje unijne środki na rozwój rolnictwa w Polsce oraz nawiąże - jak się wyraził - bliską współpracę gospodarczą. Do Holandii dołączył Luksemburg, a przewodnictwo w UE objęła Belgia, która pierwszą decyzją wyrzuciła z Unii Grecję - na podstawie dyrektywy o dopuszczalnych temperaturach powietrza w okresie letnim, które w Grecji wielokrotnie przekroczono. Wraz z Grecją, w akcie solidarności odeszły także Hiszpania, Portugalia i Włochy. Odchodzący zapowiedzieli, iż nawiążą kontakty z Polską w zakresie rynków pracy.


W styczniu 2021 unijny szczyt zdominowała sprawa niewydolnego systemu unijnej waluty. Wobec braku konstruktywnych dyrektyw, które miałyby zdecydowanie wzmocnić coraz słabsze euro, Belgia - jako szefujące UE państwo, zdecydowało o wprowadzeniu euro w Szwecji i Danii. Szwecja i Dania oświadczyły, że nie będą podporządkowywać się "dyktatorskim wyskokom" Unii, i zapowiedziały natychmiastowe wyjście z UE. Do tych krajów nieoczekiwanie dołączyła Finlandia, niezadowolona z wyroku TSUE, który uznał markę fińskich telefonów komórkowych za nacjonalistyczną i godzącą w unijne prawo. Za brak postępów w realizacji dyrektywy o islamizacji i ubarwianiu kulturowym państw narodowych, z Unii wykluczono Austrię, przyznając jednocześnie Polsce dodatkowo 500 mln euro za wzorcową integrację tureckich imigrantów uciekających z Niemiec. Na wniosek Polski nałożono sankcje na Niemcy za drążenie podziemnego rurociągu gazowego z Rosji przy użyciu na masową skalę polskich kretów i rosyjskich dżdżownic. Sankcjom sprzeciwiła się Francja, twierdząc, iż w ramach rekompensaty i unijnej solidarności ofiarowały Polsce technologię produkcji Caracali siódmej generacji i pociągi TGV. Polska zaprzeczyła, pokazując orzeczenie TSUE, ( które zmieniło siedzibę na Warszawę ), w którym Trybunał jednoznacznie  stwierdził, ze rekompensata była za nauczenie Francuzów jedzenia nożem i widelcem. Obrażona Francja zapowiedział wyjście z Unii, co tez natychmiast uczyniła. Przy okazji Cypr, Malta i Bułgaria także zrezygnowały. Unia ma tylko 10 członków.

Wykop Skomentuj101
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka