Olaw3 Olaw3
429
BLOG

Media nie odnotowały, że do dzieci strzelał transseksualista a nie kobieta

Olaw3 Olaw3 USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 14

Światowe i polskie media obiegła informacja o strzelaninie w Nashville. Do relacji dołączono nagranie z akcji policyjej.

Interia pisała:

"Na nagraniu widzimy jak funkcjonariusze przeczesują kolejne pomieszczenia i piętra placówki w poszukiwaniu napastniczki. "Idź dalej" - krzyczą do siebie policjanci, próbując zlokalizować niebezpieczną i uzbrojoną kobietę. "

Do szkoły z bronią miała wkroczyć kobieta. Był to jednak transseksualny mężczyzna. Dlaczego za winnego zbrodni przy użyciu broni palnej uznano kobietę a nie transseksualnego mężczyznę, który faktycznie strzelał?

Po pierwsze dlatego, że mamy arbitralnie chronione kategorie ludzi i przekonań. Są to imigranci, homoseksualiści, transseksualiści, ofiary wybranych, nie wszystkich, konfliktów politycznych i militarnych, ofiary przestępstw seksualnych.

Po drugie w kategorii chronionej doszło do przewartościowań i ułożenia hierarchii: transseksualiści są bardziej chronieni, niż kobiety.

Niektórzy ukraińscy żołnierze z emblematami faszystowskimi na czołgach i własnych ciałach bez wahania narażają ludność cywilną i dręczą jeńców (raport ONZ). Rzekome ofiary księży kłamały, żeby wyłudzić pieniądze. Imigranci molestowali kobiety a transseksualni mężczyźni odsiadujący wyroki z kobietami gwałcili je. To nie pasuje do narracji o ofiarach, więc się o tym nie pisze.

Jako społeczeństwo stajemy przed dylematem. Czy bezpieczeństwo i wizerunek kobiet mają wyższy status, niż imigracyjna i transseksualna inkluzja? Czy obrona ukraińskiej niepodległości usprawiedliwia tolerancję dla banderowskiego nazizmu, który wywołał zbrodnie na Wołyniu? Czy przeciwdziałanie pedofilii obarczone błędem postrzegania nadreprezentacji przypadków pedofilii wśród księży katolickich wystarczająco uzasadnia znoszenie równości wobec prawa i prawa do sprawiedliwego procesu?

Kongregacje sportowe znalazły już odpowiedź. Federacje dały jasno do zrozumienia, że kwestia w pełni uczciwej rywalizacji ma wyższy priorytet niż ułatwienie dostępu do imprez dla wszystkich zainteresowanych. Kobiety transpłciowe zachowują znaczącą przewagę na rywalkami – nawet po stłumieniu poziomu odpowiednich hormonów.

Lekkoatletyka nie jest pierwszą dyscypliną, której liderzy zdecydowali się na zakaz udziału kobiet transpłciowych w rywalizacji. Takie decyzje podjęli wcześniej działacze m.in. World Swimming. Dla władz pływania punktem zwrotnym stały się sukcesy Lii Thomas, która – będąc młodym mężczyzną – pływała w college’u bardzo przeciętnie, ale po zmianie płci zdobyła krajowe mistrzostwo ligi akademickiej.

Wprowadzana jako absolut egalitaryzacja nie jest i nie może być nadrzędną regułą społeczną. Dyskryminacja jest częścią sprawiedliwości i bez niej stosunki międzyludzkie byłyby koszmarem, między innymi dlatego, że jak w okolicznościach strzelaniny w szkole czy odsiadywania wyroku w kobiecych więzieniach przez mężczyzn – "kobiety" poszkodowanym byłby ktoś słabszy.


Olaw3
O mnie Olaw3

Fan przyrody

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka