0 obserwujących
507 notek
217k odsłon
  254   0

Polscy lekarze biorą łapówki od GlaxoSmithKline?

 

Polskie władze prowadzą dochodzenie przeciwko GlaxoSmithKlein w związku z podejrzeniami o to, że przedsiębiorstwo nakręcało popyt na swoje leki przy pomocy przekupstwa. 13 osób jest oskarżonych o ten proceder.

Wiodący brytyjski koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKlein po aferach w Chinach i Iraku musi bronić się teraz także w Polsce w związku z postawionymi zarzutami o przekupstwo. Centralne Biuro Antykorupcyjne wzniosło oskarżenie przeciw 13 osobom, powiązanych z koncernem GSK. Glaxo odpowiedział na zarzuty, że ci pracownicy złamali zasady pracy i zostaną za to także odpowiednio ukarani. Występek ten miał miejsce w okolicach Łodzi, w latach 2010 2012 i dotyczył medykamentów na schorzenia dróg oddechowych. Akcje Glaxo spadły o 1,2 procenta.

Glaxo przyznał się do podobnych zarzutów w Iraku dopiero przed kilkoma dniami i poniósł koszta za nieprawne nakręcanie popytu na leki swojej marki. Zarzuty w Chinach dotyczyły przekupywania lekarzy i przedstawicieli urzędów przy pomocy biur turystycznych i firm doradczych. Afera przyniosła słynnemu koncernowi farmaceutycznemu duże straty w obrotach a także image firmy znacznie się pogorszył w krajach, w których afera została wykryta.

Więcej wiadomości na temat tego, jak Polskę i Polaków opisują zagraniczne media znajdziecie na portalu www.onionas.pl.

Polecamy także:

Tusk chce wprowadzić Euro w Polsce w związku z kryzysem na Ukrainie

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale