63 obserwujących
598 notek
372k odsłony
465 odsłon

Panie pośle Macierewicz - czas na zmiany

Wykop Skomentuj6

To, że Macierewicz analizuje publicznie jakieś zdjęcia jest głęboko zasmucające. To jednak, że zdjęć tych autentyczność podważa Lasek pokazując jakieś swoje fotki to już jest amok, żenada i czysty bezwstyd. Nie ma wraku w Polsce, nie ma czarnych skrzynek w Polsce, a oni analizują znalezioną na śmietniku wyrwaną stronę z pornola i na tej podstawie dociekają jak też wygląda goła baba.

Debaty o zamachu/katastrofie/wypadku w Smoleńsku nabrały konsystencji szóstej wody po kisielu. Nie jest na rękę Laskowi i jego mocodawcom pracować na dowodach, więc nie podnoszą w ogóle kwestii zwrotu wraku i czarnych skrzynek. Jak już ktoś przypadkiem w jakimś studiu postawi takie pytanie, to rozkładają ręce: - Rosyjskie śledztwo wciąż trwa, zresztą co na Ruskich poradzić, nie chcą oddać, oni już tacy są, przecież wojny o wrak nie wywołamy... - tak mniej więcej brzmi mantra.

Ale i to, że Macierewicz dzisiaj (w sensie - po 1288 dniach od zdarzenia) wdaje się z lubością w analizę zdjęć jest przeciwskuteczne. Co ma robić?! Ano, ma wstać i wołać: - Gdzie jest wrak? Gdzie są czarne skrzynki? Jak długo jeszcze mamy czekać i od kogo to czekanie zależy? Czy jest w rządzie ktoś przytomny, kto odpowie na te proste pytania?!

I niech się przygotuje na sensowną, pozbawioną nuty tego swojego wkurwiającego tryumfalizmu, odpowiedź na pytanie, po co mu  ten wrak. I niech się twardo trzyma żądania zwrotu, podawania terminów, dotrzymywania ich, egzekwowania od rządu spełniania obietnic. Żadne zdjęcia i żadne wykresy nikogo już do niczego nie przekonają; paradoksalnie żadna ze stron nie wierzy w raport Anodiny czy Millera, tym bardziej żadna nie wierzy w komisję Laska i w komisję Macierewicza.

Zwrot wraku, mówiąc szczerze, też niczego nie zmieni. Bo - na moje oko - nie ma siły, ani ludzkiej ani boskiej, która odwróciłaby dziś wektor orientacji z zamachowej na wypadkową i odwrotnie. Ale domagać się wypadałoby, bo czegoś konkretnego trzymać się trzeba. Szczególnie w momencie, kiedy na znalezionych na śmietniku zdjęciach, poprzez ich wieloletnią eksploatację, nie widać już gdzie głowa, a gdzie nogi.    

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka