63 obserwujących
598 notek
372k odsłony
427 odsłon

Drzwiczki na zawiasach (zamykane na klucz).

Wykop Skomentuj

Tarabanię się z pociągu, torba ciężka, ale na kółkach, normalnie z peronu drugiego zawsze chodziło się wiaduktem nad-torowym, ale sokiści widać wymarli, nikt nie goni, ludzie hycają sobie po torach, komu by się tam chciało po schodach łazić. A jak zapitala taki przykładowy Przemyśl-Szczecin, to i tak się zatrzyma i może nie rozjedzie. Ale do rzeczy.

Chata moja ze Stefanem dość jednak hektar, w zasadzie mogę iść piechotą jak setki razy wcześniej, pogoda jest, słońce ze swojej katapulty strzela precyzyjnie w obszar zachodniopomorskiego, jest poranek, ale: pospacerować, to sobie innym razem. Co szybciej do tatulka, wiadomo! Tymczasem: kierunek - postój taksówek. A jakże, stoją dwie.

Tu dość istotna dla toku opowieści informacja; przy stacji PKP jest ów "postój", a nie ma w mieście radiotaksi, więc jak kto zamawia taryfę, to dzwoni na stacjonarny, a stacjonarny stoi sobie na stalowej nodze w budce żelaznej, drzwiczki na zawiasach zamykane na klucz. Jak kto dzwoni i zamawia, to szofer słyszy dzwonienie w budce, wyłazi z auta, podnosi słuchawkę, halo halo mówi i jedzie tam, gdzie komu potrzeba.

Pan taksówkarz widzi, że zmierzam ku niemu klekocząc kółkami czemadana, wyłazi, otwiera kufer czyli bagażnik, ja ładuję torbę i moszcze się na przednim siedzeniu. Pasy zapinam, gdzie jedziemy, tam i tam jedziemy, patrzę mimochodem na budkę żelazną na słupku z telefonem.

Ale między telefonem, a ścianką budki poukładane, jedna na drugiej, paczki papierosów.  Marlboro, jakieś tam Strike, inne...

Pan już zapuszcza motor, mamy jechać, ja do niego:

-  Ale chwila chwila, co to za fajki w skrzynce?

- Jakie fajki? (ale już jedziemy).

- No tam w skrzynce...

- Aaa, heh, to puste pudełka...

- Po co wam puste pudełka?

- To dla pani Marii, ona zbiera.

- A po co pani Marii puste pudełka po ćmikach?!

- Ona jest bezdomna, gdzieś tam za stacją w pustostanie mieszka i ma taki układ..., jakby tu panu wytłumaczyć, no, ludzi u nas nie stać na papierosy, to są tacy, co kupują tytoń krojony, nabijają gilzy i sprzedają po pięć zeta za paczkę...

- Ale jaki to ma związek z tymi pudełkami w budce?

- No, bo jak oni nabiją, to do pudełka wchodzi 17 papierosów, ale w czymś muszą sprzedawać, a nie mają pudełek...

- A co ta pani Maria z tego ma?

- Jednego papierosa od dostarczonego pustego pudełka.

- Hm. Przynajmniej ma co palić!

- Ona nie pali.

- Jak to?

- Daje te fajki swojemu facetowi. A on z kolei zbiera złom i puszki, a jak nie ma co zapalić, to nie zbiera.

- Dobry interes, ona wie jak go prowadzić...

- Interes? Ja bym powiedział, że, pan wybaczy, prawdziwa miłość. 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale