Blog
Orfeusz Nowakowski
Orfeusz Nowakowski
Orfeusz Nowakowski pasjonat polityki
2 obserwujących 131 notek 141598 odsłon
Orfeusz Nowakowski, 17 lutego 2017 r.

Drugi Cham III RP.

2456 31 0 A A A

 Słowa ,które nie powinny paść z ust niby dziennikarza. Zdania ,które nie powinny być usłyszane. Pomimo wszystko trzeba je zacytować:

,,brudne ,śmierdzące gnidy, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej(…)część z tych gnid twierdzi, że mają swoje pięć minut, nigdy nie chciałbym i pewnie państwo też by byście nie chcieli przeżywać pięciu minut podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich dziennikarzy telewizji publicznej”.

Te zdania idealnie wpisują się w ideologię  tzw. nurtu nienawiści, mowy nienawiści czy też dawnego przemysłu pogardy. Wiemy, doskonale, że słowa mogą być jak broń. W poprzednich latach doszło m.in. do zabójstwa  poprzez osobę, która wysłuchiwała podobnych bredni.

Pan Jakub Wątły ,który sam mieni się dziennikarzem osiągnął intelektualne dno.

 Kiedyś Kubę Wojewódzkiego określano jako chama III RP, ale jednak nie poszedł  w tak skrajnym kierunku. Nadal jest wulgarny i obsceniczny, jednak przy Wątłym wypada bardzo blado.

Jakub Wątły od dawna w niewybredny sposób krytykuje i lży władze partii PiS, także panią premier i prezydenta. Prezesa Jarosława Kaczyńskiego obrał jako cel nr jeden. Tak nie powinno być, wiemy do czego to prowadzi. Najsmutniejsze jest to, że w Internecie znalazł sobie obrońców i zdobył po tej wypowiedzi poklask. Tysiące wypowiedzi z komentarzami za i jeszcze bardziej wymyślnymi wulgarnymi epitetami pod kierunkiem dziennikarzy telewizji publicznej.

Jak bardzo trzeba być ,,chorym odłamem społeczeństwa” aby tego rodzaju zdania się podobały?

Pan Jakub Wątły osiągnął moralną degrengoladę, dno.

Upadek.

Pan Jakub Wątły to stary zwolennik KOD- u. Swego czasu podczas kodowskiego spędu koło Trybunału Konstytucyjnego nawet się ,,wypowiadał", ba... był na wizji. Niby nic to nie wskazuje, że niby obok KOD-u , jednak to ,,nic” się zawiązuje  w odpowiedź. Nienawiść. Wg nich uzasadniona.

Wyrósł nam drugi Cham III RP .

Praktycznie w tym przypadku nie jest to  balans prawny ,na krawędzi. Jest to przekroczenie prawa. Jest to zaprzeczenie też etyce dziennikarskiej, takiej jaką my odbiorcy znamy.

Jednak jak poklikamy w necie i poczytamy o tej audycji, o twórcach, o stacji wszystko staje się jasne.

Superstacja już dawno była określana jako ubecko - komunistyczny twór.

Dlaczego? Pracuje tam grono dziennikarzy, albo po zawodowym pobycie w Gazecie Wyborczej, lub też na stale współpracujących z telewizją ,,Superstacja”. Osoby dobrane po tak zwanym profilu ,,antypis”.

W jednej z audycji obraził posła Adama Czartoryskiego ,mówiąc mu ,,że ma gówno zamiast mózgu” – chwile potem wykrzyczał, no co, pozwij mnie gnoju!

Ciekawe wtedy, jakiego rodzaju masa jest w głowie pana Jakuba ?

Delikatnie ujmując to, to jest niedopuszczalne, takie zachowania w programach telewizyjnych nie powinny mieć miejsca. Jest gdzieś  lub powinna być granica nieprzekraczalności względem etyki, wyczucia.

Telewizja Polska wystosowała pismo o podjęciu  kroków prawnych w związku z tym zdarzeniem.

Jaki kroki?

Nie bądźmy  śmieszni w tej bezradności wobec wszechobecnego chamstwa. Zaraz zjedzie się pan Budka z Sową, potem KOD.

Lepiej zająć się częstotliwością stacji i jej koncesją.

Nałożyć wielomilionowe kary.

To jest wyjście, to jest sposób prosty i logiczny i też boli.

Nie można pozwalać na lżenie , wyszydzanie, obrażenie i namawianie do mowy nienawiści. Podkręcanie spirali tego rodzaju raz już się zakończyła śmiercią polityka.

Trzeba tak przy okazji nadmienić, że z panem Jakubem pracują też w jednym grajdołku, królowa plagiatu pani Eliza Michalik ,a także Jacek Żakowski. Klarowne i czyste.

Właścicielem stacji ,,Superstacja” jest spółka pana od Polsatu.

To tak na koniec.

 Pismo od Telewizji Publicznej przeczytają, wrzucą do kosza, tak się zakończy sprawa. Natomiast pan Jakub, dalej będzie mógł robić swoje… a jak.

Pomyśleć, rozmawia z osobami wykształconymi, inteligentnymi i utytułowanymi. Ubliża im, tamci nic nie mogą zrobić i sprostać temu chamstwu. Z prostego względu, są wykształceni i kulturalni i wiedzą jak się zachować.

Czyżby pan Jakub przy okazji leczył swoje fobie i kompleksy?

Strzał w dziesiątkę!

Za czasów pana od Żyrandola już by było po gościu. Byłby na ,,pełowskim wysypisku śmieci", a on, ten Jakub narzeka na totalitaryzm.

O Tempora – O Mores !

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor powieści ,,My z poprawczaka" ,,Czas prawdziwej miłości" http://www.orfeusz.priv.pl

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • ..nic dodać nic ująć... fakt.
  • odpowiedź do ram. zacytuję sam siebie z poprzedniego komentarza:,,czy chciałbyś aby ciało...
  • Jesteś Polakiem,tak jak Ja,więc nie pisz o społeczeństwie polskim,,ciemny lud" to raz. Po...

Tematy w dziale Kultura