11 obserwujących
505 notek
58k odsłon
126 odsłon

Zarif (MSZ Iranu) ; Ameryka jest złodziejem

Wykop Skomentuj

MSZ Iranu ; Zarif powiedział że Ameryka jest złodziejem , oczywiście on użył takiego specjalnego złodzieja! Dawniej w Iranie ponieważ Iran jest krajem górzystym , były wąskie drogie w górach , którym trudno było przejść , wtedy byli takie złodzieje że chowali się w tych drogach i atakowali ludzi, nie można było im się ani przeciwstawić ani uciec , dlatego też jak chcą powiedzieć że ktoś nie ma morałów to mówią że jest właśnie takim złodziejem. 

Zarif powiedział więćej ; Sekretarz stanu mówił o uwagach urzędników USA na wznowienie rozmów z Iranem: Stany Zjednoczone nie wykazały, że są w negocjacji wiarygodni. Pokazało, że prawa międzynarodowe, a nawet porozumienia i decyzje, które sami już podjęli, są bezwartościowe.

Zarif powiedział, że to nie jest Iran który musi wrucić do stołu negocjacyjnego , dodając: To zależy od Stanów Zjednoczonych. Nigdy nie opuściliśmy stołu negocjacyjnego, będziemy kontynuować nasze spotkania z pozostałymi członkami umowy nuklearnej. To jest Ameryka, która postanowiła zakończyć stół negocjacyjny

Minister spraw zagranicznych Iranu podkreślił, że troska i uwaga Trumpa i członków Białego Domu dla Izraela są znacznie większe niż zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości wkroczyli w bardzo niebezpieczną grę Izraela i w grę Netaniahu w naszym regionie. Niestety, jest to bardzo niebezpieczna sprawa.

Zarif powiedział, że Amerykanie współpracują i wspierają źródła niestabilności w regionie, mówiąc, że Stany Zjednoczone są głównym źródłem niestabilności w naszym regionie.Co nadal wspiera ekstremizm i terroryzm w naszym regionie, takich jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, które naruszyły wszystkie zasady międzynarodowego prawa humanitarnego w Jemenie, Bahrajnie i reszcie regionu.

„Muszą przemyśleć swoje zasady i powrócić do normalnych zachowań” - powiedział 

Minister spraw zagranicznych Islamskiej Republiki Iranu odpowiadający na pytanie, czy zamknięcie Cieśniny Ormuz leży na biurku Iranu? Powiedział : Nie komentuję opcji wojskowych, o tym powinna decydować jednostka wojskowa.

Zarif dodał: „Powiedzieliśmy, że Iran chroni swoje interesy, z których jedena jest stabilność regionu. Stabilność w regionie powinna być dla wszystkich, dobrobyt gospodarczy musi być dla wszystkich,Ostateczną korzyścią dla Iranu jest utrzymanie stabilności regionalnej i zapewnienie stabilności dla wszystkich.

Mówiąc o zniesieniu amerykańskich zwolnień dla irańskich nabywców ropy naftowej, a także oświadczeń o zniesieniu zwolnień związanych z energią jądrową, powiedział :Ameryka nie jest policją świata do przyznania lub anulowania.

Minister spraw zagranicznych Islamskiej Republiki Iranu dodał: „zwolnienia czy ich odwołanie , nie jest dlanas ważne, ale to jest reszta świata, która musi powiedzieć, jak pozwolić krajowi powiedzieć, że nie masz prawa wykonać rezolucji Rady Bezpieczeństwa.

Zarif stwierdza, że jest taki kraj że mówi innym, że nie masz prawa do wdrożenia jednomyślnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa, Następnie posunął się jeszcze dalej i powiedział: i powiedział: „Jeśli wykonasz tę rezolucję, ukarzę cię”

Dodał: „Amerykański ruch jest gorszy od złodzieja który kradnie w górach , ponieważ przynajmniej nie zmuszają innych do kradzieży ”Ale on nie tylko kradnie i stoi na przejściu w górach, ale mówi reszcie, że zostaniesz ukarany, jeśli nie będziesz ja ja kradł.

Przypominając spowiedź Trumpa, że wydał 7 bilionów dolarów w regionie, i tylko otrzymał niestabilność dla Amerykanów i ludzi regionu,Powiedział: dla nich nadszedł czas, aby sprawdzili, czy ich polityka przyniosła jak dotąd rezultaty.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka