IVANHOE
Tu trzeba być mechanikiem rowerowym...
2 obserwujących
12 notek
4329 odsłon
869 odsłon

cop24 people's seat

Wykop Skomentuj78

Sir David Attenborough zaprasza każdego z Was do zabrania głosu w sprawie zmian klimatycznych i sposobu ratowania życia na Ziemi:

https://www.youtube.com/watch?v=Xjm1NecFGDY


Fragment wypowiedzi Davida Attenborough na konferencji w Katowicach:

https://www.bbc.com/news/science-environment-46398057

Mój nie tak głośny głos w tej sprawie w największym możliwym skrócie:

Tylko fotosynteza w obszarze lasów tropikalnych faktycznie pochłania dwutlenek węgla na Ziemi. Pod koniec XX wieku wyrąb lasów tropikalnych osiągnął niewyobrażalną skalę, aktualnie planeta Ziemia traci rocznie 1% możliwości asymilacji (pochłaniania dwutlenku węgla) wyłącznie w wyniku deforestacji, prowadzonej w celu produkcji ładnych i tanich mebli.

Jeśli nie zatrzymamy całkowicie wycinki lasów tropikalnych w najbliższych kilku latach i nie zaczniemy ich odbudowy, nasze pozostałe działania na Ziemi zaczną tracić sens, ponieważ niekorzystne zmiany klimatu nastąpią bardzo szybko i produkcja żywności w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat zacznie gwałtownie maleć (to wariant optymistyczny).

Skala wycinki lasów tropikalnych w brazylijskiej puszczy amazońskiej w ostatnich latach:

https://www.statista.com/chart/16212/estimated-deforestation-in-the-brazilian-amazon/

Ludzie rządzący dziś państwami nie są tak mądrzy jak się nam wydaje i nie tak mądrzy, jak być powinni. Bardzo proszę i proszę by prosić  Ministra Środowiska by wystąpił jak najszybciej ze zdecydowaną z inicjatywą wprowadzenia przez ONZ całkowitego zakazu wyrębu lasów tropikalnych! Bez tego nie da się powstrzymać zmian klimatu wynikających z nagromadzania się gazów cieplarnianych - przede wszystkim dwutlenku węgla.


Wykop Skomentuj78
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości