0 obserwujących
88 notek
38k odsłon
966 odsłon

Sylwester na Rynku w Krakowie

Fot.Aldona Klein
Fot.Aldona Klein
Wykop Skomentuj

200 ochroniarzy, ok. 250 policjantów i ok. 120 strażników miejskich, 150 tys. osób. spacerujących po Rynku Krakowskim tego magicznego dnia.
Sylwester w Krakowie zgromadził tłumy.
Dwadzieścia tysięcy osób bawiło się pod sceną ustawioną na krakowskim Rynku Głównym podczas imprezy sylwestrowej – podali organizatorzy. Prezydent miasta Jacek Majchrowski życzył wszystkim, by kolejny rok był "najpiękniejszy i najlepszy". Współorganizowany i transmitowany przez TVN Sylwester był największą od kilku lat imprezą przygotowaną w Krakowie na powitanie nowego roku. Między Sukiennicami a Wieżą Ratuszową stanęła scena o wymiarach 40 m na 16 m z czteroma wybiegami, z których najdłuższy miał 15 m. Podczas imprezy wykorzystano także tarasy Sukiennic i balkon na Wieży Ratuszowej, gdzie pojawiali się tancerze oraz prowadzący koncert.
Pod sceną bawiło się według organizatorów 20 tys. osób. Publiczność była także po drugiej stronie Sukiennic i w uliczkach dochodzących do Rynku.
Punktualnie o północy rozpoczął się laserowy show.

Podczas koncertu wystąpili: Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Monika Brodka, Czesław Śpiewa, Wilki, Feel, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska i Future Folk. Publiczność miała również szansę usłyszeć finalistów i uczestników programów telewizyjnych"Mam Talent" i "X Factor"
Koncert prowadzili: Patrycja Kazadi, Agnieszka Szulim, Olivier Janiak i Marcin Prokop.

Efekty świetlne i projekcje wizualne towarzyszące występom wykonawców oraz kolory kostiumów artystów były dostosowane do motta przewodniego koncertu "Kraków - miasto żywiołów". Choreografię do tego spektakularnego widowiska przygotował Agustin Egurrola, a na scenie pojawili się tancerze z grupy Volt.

Organizatorami sylwestra są gmina miejska Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i TVN. 

Zobacz galerię zdjęć:

Fot.Aldona Klein
Fot.Aldona Klein Fot.Aldona Klein Fot.Aldona Klein Fot.Aldona Klein Fot.Aldona Klein Fot.Aldona Klein +1 zdjęcie +2 zdjęcia
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale