pawelch pawelch
671
BLOG

CZY AMERYKANIE UFAJĄ JANICKIEMU???

pawelch pawelch Polityka Obserwuj notkę 6

 

- Kilkaset osób przygotowuje się na wizytę Baracka Obamy w Polsce, już od kilku tygodni współpracujemy z Secret Service. Mamy do siebie wzajemne zaufanie, wszystko jest przygotowane - gen. Marian Janicki szef BOR.


Mam nadzieję, że generał „ściemnia”, bo jeśli rzeczywiście Amerykanie ufają specsłużbom rządu Tuska, to nie jest dobrze i lepiej, żeby Barak Obama znowu przestraszył się pyłu wulkanicznego. Na potwierdzenie swoich obaw opowiem historię sprzed roku, która miała miejsce podczas pogrzebu Pary Prezydenckiej w Krakowie:


"Dyletantyzm czy celowe zaniedbania są na porządku dziennym w naszych służbach. Oto na pogrzebie gen. Gągora na Cmentarzu Powązkowskim, gdzie zgromadziła się generalicja i oficjele, nie było żadnej ochrony. Pewien oficer NATO tak to skomentował:

„Macie szczęście, że mimo waszego większego zaangażowania w Afganistanie niż hiszpańskie, nie zainteresowali się wami dotąd terroryści, bo moglibyście stracić na tym cmentarzu resztę generałów oraz ministra obrony i szefa BBN”.

Podobne zdziwienie przeżyłem podczas uroczystości żałobnych w Krakowie. Wraz z dwoma przedstawicielami władz Unii Polityki Realnej mieliśmy wejściówki do sektora strzeżonego na wprost wejścia do Bazyliki Mariackiej. Na ulicy Sławkowskiej rzeczywiście dokładnie nas zrewidowano i wylegitymowano. Ale później do przemieszczania się po strefie zamkniętej wystarczyło pomachać identyfikatorem. Postanowiłem zrobić pewien eksperyment. Wszedłem do jednej z kamienic okalających Rynek i spędziłem tam przynajmniej 20 minut. Do gospodarza powiedziałem: jeśli po moim powrocie na Rynek nie podejdzie do mnie tajniak, by mnie powtórnie zrewidować, to znaczy, że nie ma tu żadnej ochrony (kamienica nie została wcześniej sprawdzona przez BOR). Przez nikogo nieindagowany powróciłem do sektora i podszedłem do barierki, przy której stały lawety dla trumien Pary Prezydenckiej. W odległości paru metrów przeszedł cały orszak żałobny…" CZY MAMY PAŃSTWO?

 

pawelch
O mnie pawelch

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Polityka