Blog
Zielona strona mocy
Waldemar Pawlak
Waldemar Pawlak polityka
32 obserwujących 103 notki 188407 odsłon
Waldemar Pawlak, 1 maja 2010 r.

Czołówka czy ogon Europy?

Platforma unika debat, PIS nie daje się prowokować, Grzegorz przechodzi na Ty a Andrzej Olechowski nie zauważył że Polska jest w czołówce Europy. Uwaga o "wybijaniu się z ogona Europy" jest cokolwiek niedzisiejsza. Polacy są dziś do przodu, przedsiębiorcy są do przodu, natomiast najbardziej z tyłu pozostała debata polityczna. Ostatnie lata to nieustające zwiększanie agresji i konfrontacji tak jakby dążenie do dwupartyjnego systemu było najważniejsze. Gdzie może zaprowadzić konfrontacja i walka można było niedawno obejrzeć w ukraińskim parlamencie.
 Tymczasem po drugiej stronie Europy, Brytyjczycy w trudnych czasach odrzucają dwupartyjny system i poszukują lepszej drogi. Zamiast przesunięcia z lewa na prawo. Po rządach Partii Pracy niekoniecznie chcą skrajnych nacjonalistycznych haseł głoszonych przez Konserwatystów, ale z dużym uznaniem i sentymentem odnoszą się do Liberalnych Demokratów. Nick Clegg (polska wikipedia) zaproponował powrót do tradycyjnych brytyjskich wartości.
 W tym roku obchodzimy 200 lat od urodzin Fryderyka Chopina. Co mógłby nam dzisiaj powiedzieć? Na pewno powiedziałby, że warto być tradycyjnie nowoczesnym. Pamiętać, inspirować się tradycją, ale równocześnie ciągle szukać i wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Dlatego warto pamiętać o postulatach Solidarności, aby poityka była pluralistyczna. Różnorodność jest potrzebna, aby możliwy był prawdziwy wybór. Abyśmy nie słuchali argumentów typu: "ja to zagłosuję na Pana K, bo nie chcę, aby wygrał drugi Pan K" i vice versa. Nie musimy być zakładnikami sondaży, PR, propagandy - możemy dokonać wolnego wyboru.

 Zapraszam na wideowywiad.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Iniga PSL porządkuje firmę w której były zbyt duże koszty.
  • @sterowiec mam nadzieję, że rozsądnych ludzi jest większość. Dzięki za sugestie.
  • @Si To Pan(i) jest niestety dyletantem. Leasing jest oprocentowany na poziomie zbliżonym do...

Tematy w dziale