Blog
Zielona strona mocy
Waldemar Pawlak
Waldemar Pawlak polityka
32 obserwujących 103 notki 188407 odsłon
Waldemar Pawlak, 30 maja 2010 r.

Mocna Polska w regionie EŚW

 Mocna pozycja Polski w regionie Europy Środkowo Wschodniej to klucz do mocnej pozycji w Europie i świecie. Polska jest w centrum regionu obejmującego 12 krajów. To dziewięć nowych krajów Unii Europejskiej oraz Ukraina, Białoruś i Mołdowa.  To prawie 160 ml mieszkańców - więcej jak Rosja, dwukrotnie więcej jak Niemcy.  Polska ma jedną czwartą mieszkańców i jedną trzecią PKB. Odwołanie się do tego potencjału na Mazurach jest tym bardziej wymowne, że jest tu mieszanka kultur - polskiej, ukraińskiej, niemieckiej, białoruskiej, rosyjskiej, romskiej. To przykład bogatej twórczej różnorodności. To szansa na rolę Polski jako reprezentanta regionu.

 Polska może być reprezentantem a to oznacza, że trzeba rozumieć wszystkie kraje regionu. Rozumieć historię i dzisiejsze interesy i oczekiwania krajów i społeczeństw. Reprezentant nie narzuca swoich poglądów lecz stara się dobrze odnaleźć to co wspólne w różnorodności. Dzięki temu z różnorodności można stworzyć bogactwo możliwości.

 Dalej wystąpienie w Mrągowie, rozpoczynające się od przypomnienia głównych punktów programu - dialog i porozumienie, wspólnota narodowa, innowacyjna gospodarka, dobry ład społeczno gospodarczy i mocna Polska w regionie.


 Dzięki za ciekawe podpowiedzi na post "Moja muzyka", szczególnie dla Iniga za "The Final Countdown" zespołu Europe.

 

 Dzięki również dla nocnik  za wczesnego Santanę:

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Iniga PSL porządkuje firmę w której były zbyt duże koszty.
  • @sterowiec mam nadzieję, że rozsądnych ludzi jest większość. Dzięki za sugestie.
  • @Si To Pan(i) jest niestety dyletantem. Leasing jest oprocentowany na poziomie zbliżonym do...

Tematy w dziale