32 obserwujących
103 notki
189k odsłon
6015 odsłon

Premier Kaczyński wpuszczony w maliny

Wykop Skomentuj124

 Chcę podziękować Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu za nagłośnienie sukcesu ministra Marka Sawickiego. Na Radzie Europejskiej 18 marca 2011r. dzięki Markowi Sawickiemu przyjęto konkluzje w których czytamy: "Rada ... 9. UZNAJE konieczność bardziej sprawiedliwego podziału bezpośredniego wsparcia dochodu między państwa członkowskie poprzez stopniowe zmniejszanie związku z punktami odniesienia w przeszłości i mając na uwadze ogólny kontekst przyszłego budżetu UE;". Oznacza to stopniowe wyrównanie dopłat dla rolników.

 Mocno podkreślam "UZNAJE konieczność bardziej sprawiedliwego podziału bezpośredniego wsparcia dochodu". Takiego sformułowania nie udało się wcześniej uzgodnić w UE za rządów PiS czy SLD. Rozumiem, że nie łatwo zrozumieć ten europejski slang. Dla wygody podam oryginalny tekst w angielskim: "RECOGNIZES the need for a more equitable distribution of direct income support between Member States stepwise reducing the link to historical references, and having regard to the overall context of the future EU budget". Zgadzam się, że tłumaczenie nie jest nadzwyczaj literackie czy rolnicze. Być może tłumacz nie do końca znał terminy np. "płatności obszarowe" czy "płatności historyczne". Trzeba mieć jednak dużo złej woli aby interpretować na opak.
 

 Tymczasem zacietrzewieni doradcy PiS podsunęli Prezesowi do podpisu pretensje do sformułowania "stopniowe". Może PiS ma talent na obracanie wszystkiego w klęski, a może inaczej nie potrafi. Zakłamywanie i manipulowanie faktami nie przystoi jednak partii, która w nazwie ma i prawo i sprawiedliwość. Może radykalność jest nawykiem w PiS. W rolnictwie - każdy rolnik wie doskonale - potrzebna jest pracowitość, cierpliwość i upór. Aby zebrać plon obfity trzeba wpierw ziemię uprawić, zasiać, pielęgnować i na koniec jak pogoda łaskawa zbierać plony.

  Gdyby Premier Kaczyński miał cierpliwość uczestniczyć w debacie rolnej, choćby w ostatni piątek, to pewnie nie dałby się wpuścić w maliny. Zgadzam się, że Sawicki mówił za długo, zwłaszcza, że dołączył bardzo obszerny materiał. Ale ta problematyka była szczegółowo omawiana. Zachęcam zatem do zapoznania się ze stenogramami z dyskusji sejmowych.

 Dodatkowo warto zapoznać się z krótką notką: "Sawicki: Poszkodowani przez huragan nie zostaną bez pomocy".
 

Wykop Skomentuj124
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale