pazdziernikowa pazdziernikowa
648
BLOG

Jak Jaruzelski z Kuklińskim i Wojciechowskim obalali system

pazdziernikowa pazdziernikowa Kultura Obserwuj notkę 36

 

Wiele razy pisałam to zdanie. Policjant powinien być policjantem a przestępca przestępcą. Wtedy świat jest normalny a my mamy narzędzia, aby czuć się i żyć w nim bezpiecznie. Kiedy te klocki zostają pomieszane i przestępcą okazuje się policjant, często stajemy się bezsilni. Uczymy dzieci szacunku dla księży, dla nauczycieli, dla policjantów. „Pamiętaj, masz być grzeczny i się słuchać”-mówimy. Uczymy dzieci też innych rzeczy. „Pamiętaj, nie wolno ci brać cukierków od nieznajomego pana w parku”-ostrzegamy. Kiedy „cukierki” naszemu dziecku wręczy ksiądz czy nauczyciel, jesteśmy bezsilni. Wczoraj powiedział to Papież Franciszek!

Jaruzelski całe życie pracował dla Polski która była pod kontrolę Rosjan. Kiedy następował upadek systemu, nie uciekł na Kubę, nie uciekł na Krym a mógł. Mógł wziąć walizkę z milionami i pojechać grzać jajca, palić cygara i oglądać pornole. Do końca życia znosił godnie i w spokoju wściekłe ataki, bluzgi i wszystko co najgorsze. Za to go podziwiam i to moim zdaniem świadczy o tym, że kochał Polskę i Polaków a wszystko co robił, robił we własnym mniemaniu dla jej dobra! Kiedy czasy w jakich to się działo, wymagały kul, to te kule były. Wiem, dla Lestata i innych którzy przeżyli ogromne tragedie, to jest tekst nie do przyjęcia. Nie dziwię się i nie będę polemizować.
Jeśli chodzi o stan wojenny, to ja to dobrze pamiętam, jakie było nastawienie Polaków do Rosjan w Legnicy gdzie mieszkałam. Kwestią czasu były ataki na rosyjskich żołnierzy. Co zrobiłby wtedy pierwszy sekretarz ZSRR łatwo przewidzieć. Co byłoby potem też. Nie byłoby wojny domowej. Byłaby wojna z ZSRR. A może nawet wojna światowa. Kto wie... Jaruzelski do tego nie dopuścił.
Kukliński tworzył z Jaruzelskim system przez 25 lat! Razem z Jaruzelskim najechał na Czechosłowację! Ba! Był jednym z „architektów” zdławienia wolności u naszych południowych sąsiadów. Widział antysemickie czystki! Był kapusiem WSW co pokazuje jak na dłoni, jakim był potworem. Aż mu się odwidziało. 25 lat uczestniczył w zbrodni na Polsce, aż go oświeciło i po paru latach współpracy z USA wyjechał z biednej i brudnej Polski do kolorowej i bogatej Ameryki...
Wojciechowski w czasach kiedy Kukliński już pakował walizki wstąpił do systemu. Przybudówka komunistycznej partii. Najpierw prokurator, potem sędzia. Dobrze musiał sądzić w czasach, kiedy Kukliński już się grzał w amerykańskim słoneczku a sądził na podstawie dowodów zbieranych przez morderców Przemyka i innych! I tak dobrze sądził, że wspinał się w górę po szczeblach komunistycznego wymiaru sprawiedliwości jak ten Francuz co łazi po drapaczach chmur. Prawdziwa weryfikacja jego uczciwości wobec systemu nastąpiła w 1995 roku. Po paru latach grabieży czyli „uwłaszczaniu się” jak to się pięknie mówi, komuniści potrzebowali zaufanego, nie, przepraszam, najbardziej zaufanego z zaufanych na prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
Kogo wybrali komuniści? Właśnie Wojciechowskiego... Widać dobrze sądził w czasach kiedy mordowano Przemyka... Bardzo dobrze.
Niedobrze mi jak na Was wszystkich patrzę, wy wyjce od Wojciechowskiego i Kuklińskiego, co wyjecie dziś na Jaruzelskiego...

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (36)

Inne tematy w dziale Kultura