Widziane z pozycji siedzącej
Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi, a potem każdy musi sobie jakoś radzić.
47 obserwujących
772 notki
520k odsłon
  210   0

Tyrania nadchodzi z zachodu.

Za stooq.pl:
 

23.02.2015 (IAR) - Francuskie służby bezpieczeństwa zatrzymały paszporty sześciu Francuzom planującym podróż do Syrii. To pierwszy taki przypadek od czasu wprowadzenia nadzwyczajnych środków ostrożności po zamachu na francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo".

Prawo do zabierania paszportów zostało wprowadzone w listopadzie, w ramach nowych ustaw antyterrorystycznych. Ma ono na celu ograniczenie liczby francuskich obywateli wyjeżdżających na Bliski Wschód, by zasilić szeregi islamistów.

Według anonimowego źródła, na które powołują się francuskie media, sześciu Francuzów, którym skonfiskowano paszporty, miało udać się do Syrii "w najbliższym czasie". Dokumenty zostały zatrzymane wstępnie na pół roku. Premier Manuel Valls pytany dziś o to wydarzenie powiedział, że planowane są kolejne konfiskaty paszportów.

W zeszłym miesiącu francuski premier poinformował, że około 1400 mieszkańców Francji dołączyło do dżihadystów w Syrii i Iraku lub planują wkrótce to zrobić. Według anonimowego źródła około 40 takich przypadków jest obecnie przedmiotem dochodzenia francuskich służb.


Tak się zaczyna gotowanie żaby. Francuzi odbierają ludziom paszporty. MY pamiętamy, że zakaz wyjazdów był takim jednym z najbardziej widocznych ograniczeń wolności - bo podstawą wolności człowieka jest właśnie możliwość swobodnego przemieszczania się. Jej zakaz to zwykły zamordyzm, niczym nie różniący się od tego komunistycznego.

Żaba jest gotowana powoli, więc nic nie zauważa... Jestem przekonany, że i tu, wśród moich znajomych znajdą się tacy, którzy uznają, że to dobrze, bo przecież oni CHCIELI UDAĆ SIĘ DO SYRII I BYĆ TERRORYSTAMI...

Znika wolność. Znika tym razem od zachodu. Jeśli ktoś wierzy, że "to dla naszego dobra" to jest zwyczajnym idiotą.

Oj, będzie się jeszcze działo. A ja tak liczyłem na to, że w spokoju dożyję swoich dni.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale