75 obserwujących
452 notki
737k odsłon
213 odsłon

Adamowicz, żałoba - tekst sprzed roku aktualny

Wykop Skomentuj12

Poniżej zamieszczę dla przypomnienia tekst napisany po ogłoszeniu żałoby narodowej na okoliczność śmierci prezydenta Gdańska Adamowicza.

Jest okazja żeby przedstawić wniosek ogólny, czyli zaniechania, brak kręgosłupa moralnego, głupota i kunktatorstwo musi się kiedyś zemścić.

Sprawa Adamowicza jest jednym z wielu przykładów - słaba władza wyhodowała sobie "świątka" narodowego w postaci osoby którą powinien zająć się wymiar sprawiedliwości.

Kolejnym jest dopuszczenie do pisania polskich ustaw przez siły zewnętrzne - pozwolenie na ingerencję w ustawę o IPN zaskutkowało postawieniem Prezydenta RP do  "kąta".

A sprawa niezałatwienia reformy sądownictwa może skutkować jeszcze czymś gorszym.

==============================

Po zabójstwie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - sfingowanym czy nie to tu nie istotne - Prezydent RP ogłosił żałobę narodową.

Normalny człowiek musiał sobie zadać pytanie - dlaczego? Jakie wartości uosabiał Adamowicz, czym się zasłużył dla państwa polskiego, dla społeczności i jak wielu osób dotknęła bezpośrednio jego śmierć.

Pan Adamowicz nie był osobą charyzmatyczną, nie był osobą uczciwą, nie był państwowcem, nie był patriotą.

Pan Adamowicz był częścią sitwy gdańskiej, popełnił zdradę dyplomatyczną, był uwikłany w aferę Amber Gold, był stronnikiem interesów niemieckich na Pomorzu, był propagatorem zboczeń i dewiacji, był zwykłym krętaczem.

Mając na uwadze powyższe fakty, musiał zaistnieć jakiś inny, ważny powód dla ogłoszenia żałoby narodowej. Jaki?

Bardzo prosty - socjotechnika. Obecnie władze sprawują ludzie miałcy, bez kręgosłupa moralnego, tchórzliwi, z charyzmą "mopa". Dla nich powiedzenie tak - tak, nie - nie jest nie do pomyślenia. Do tego nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich działań.

Załóżmy, że zemrze prezydent Poznania. Też trzeba będzie ogłosić żałobę narodową. A jak zemrze prezydent Krakowa, czy Wrocławia? No też. A jak prezydent Kielc? A juści. W zasadzie żałoba narodowa należy się wszystkim funkcjonariuszom państwowym nie gorszym od p. Adamowicza.

Zastanówmy się jeszcze, czy ogłoszenie żałoby narodowej powinno zależeć od sposobu zejścia osobistości z tego świata? Według mnie nie. Śmierć naturalna, przypadkowa, czy w wyniku zbrodni nie wpływa na zasługi jakie dana osoba miała dla państwa i społeczeństwa.

Podsumowując - w obecnej polityce nawet żałoba narodowa to element socjotechniki a nie oddanie czci ludziom, którzy nieśli wartości, którzy byli ważni dla narodu i państwa.


ps.
Zamarł premier Jan Olszewski. Ciekawe czy Prezydent Duda będzie miał jakiś dysonans poznawczy ogłaszając, tak jak dla p. Adamowicza, żałobę narodową.

=======================

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale