78 obserwujących
486 notek
758k odsłon
471 odsłon

System jawnie się domyka

Wykop Skomentuj26

Winnicki pisze:

Globalne korporacje informatyczne, wykorzystując błędy Trumpa i dramatyczne wydarzenia na Kapitolu dwa dni wcześniej, domykają system.
Od lat większość międzynarodowych koncernów, mających swe siedziby w USA czy w ogóle na Zachodzie, włącza się aktywnie w wojnę kulturową po stronie nowej lewicy. Koncerny stały się „oddziałami szturmowymi” tzw. marksizmu kulturowego tak jak niegdyś były nimi partie komunistyczne.   
08.01.2021 roku zostanie zapamiętany jako symboliczna data końca wolności słowa na Zachodzie. Symboliczna, bo to co monopoliści internetowi zrobili w USA jest aż i tylko ukoronowaniem postępującej od lat cenzury ideologicznej i politycznej dokonywanej rękami globalnych koncernów. Facebook czy Google to samo robią w Polsce, również ostatnio.
Państwa chcące chronić swobody obywatelskie i swoją elementarną suwerenność wobec koncernów muszą wystąpić z całą siłą przeciw temu dyktatowi, zmuszając internetowych gigantów do poszanowania wolności słowa. Muszą dostać ultimatum. Od lat zabiegamy o to u rządzących Polską. Może teraz wreszcie coś zrozumieją?...

Końcowe pytanie jest mocno retoryczne. Ta władza czy poprzednie to jedna banda po tych samych pieniądzach.


Konfederacja pisze:

Posłowie PiS złożyli w Sejmie jeden z najbardziej bandyckich projektów ustaw - zakłada zniesienie prawa do odmowy przyjęcia mandatu i wprowadza nakładanie grzywien bez rozprawy!
Jak czytamy w projekcie:
"Proponuje się przyjęcie założenia, że grzywna nałożona mandatem karnym przez funkcjonariusza staje się wykonalna na dotychczasowych zasadach, a ukarany nie może odmówić przyjęcia mandatu".
Jak dodano ukarany będzie mógł zaskarżyć w ciągu siedmiu dni do sądu rejonowego nałożony mandat karny - w zakresie zarówno co do winy, jak i co do kary.

Do tej pory, gdy odmawiano przyjęcia mandatu, nie trzeba było go płacić, mandat trafiał do sądu, sąd organizował rozprawę, tam stwierdzał, że rozporządzenia są martwe i mandat unieważniał. Teraz będziemy mieli 7 dni na odwołanie się od mandatu, który mamy w tym terminie opłacić i dopiero przed sądem oczekiwać jego unieważnienia i zwrotu pieniędzy.
Projekt ustawy tutaj: https://orka.sejm.gov.pl/.../99776233708F.../%24File/866.pdf

To jest haniebne działanie wymierzone w społeczeństwo! Wiedzą, że obywatele mają dość kolejnego lockdownu wyniszczającego nasze życie społeczno-gospodarcze. Wiedzą, że sądy przyznają nam rację i odrzucają mandaty wystawiane przez policję i sanepid. Wiedzą, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu przyznał, że zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzony przez rząd, jest po prostu NIELEGALNY. Dlatego próbują wprowadzić iście bandyckie przepisy, które odbiorą Polakom możliwość odmowy przyjęcia mandatu.
Nie możemy na to pozwolić!
Oto obraz rządów Bezprawia i Niesprawiedliwości w pigułce: wprowadzają nielegalne obostrzenia i bezprawnie zakazują prowadzenia działalności, a jednocześnie chcą uzbroić mundurowych w możliwość wlepiania mandatów bez prawa do odmowy Ta władza już otwarcie działa w sposób po prostu bandycki.


Żeby nie było tak pesymistycznie jest też dobra wiadomość:

Bez podatku cukrowego będzie można kupić Coca-Colę lub Pepsi jako odrdzewiacz.

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka