PS
32 obserwujących
1043 notki
831k odsłon
  1143   0

Kto powinien przeprosić za Jedwabne?

 

 

Kto powinien przeprosić za Jedwabne?

Za Jedwabne powinni przeprosić Niemcy.

Nie przeprosiłem za Jedwabne. Odbierałem to całe zamieszanie i nagłaśnianie rzekomego udziału Polaków w masowym mordowaniu Żydów jako propagandową akcję o znamionach antypolonizmu. I okazuje się, że chyba słusznie.

TV Niezależna Polonia z Kanady dotarła do naocznego, być może ostatniego żyjącego świadka tamtych zdarzeń, osiemdziesięcioletniej już Pani Hieronimy Wilczewskiej.To jednak nie Polacy byli sprawcami tego mordu, ale Niemcy w czarnych mundurach – jak wynika z jej wypowiedzi - SS i Gestapo. Być może nie tylko Niemcy. Jeden z nich mówił po rosyjsku.

W mojej ocenie świadectwo Pani Hieronimy jest wiarygodne.Nie ma też moim zdaniem żadnego powodu, bykłamać w tej sprawie. Raczej daje świadectwo prawdzie i opowiada jak faktycznie było.

Owszem, wydaje się trochę wyolbrzymiać mówiąc o szatanie(od 17:15 nagrania), ale rozumiem co ma na myśli. Jeśli ktoś stojący po stronie ZMOM uważa, że to dezawuuje słowa Pani Hieronimy to mu bezczelnie przypomnę lub uświadomię, że Premier Tusk, który wg rzecznika Grasia nigdy nie kłamie, 19 stycznia 2011 w Sejmie RP mówił w podobnym kontekście o szatanie – „nie jesteśmy synami Szatana” (z wielkiej litery - tak to zostało też odnotowane w stenogramie). To kwestia wiary, są tacy, którzy się wyśmiewają z tekstów o szatanie, a inni nie. Mam też szacunek dla wieku Pani Hieronimy.W moim odczuciu Pani Hieronimie, podobnie jak mi i wielu Polakom nie podoba się ta cała akcja dyfamacyjna i w związku z tym przeciwstawia się fałszowaniu historii. I chwała jej za to.

 

Obawiam się, że ktoś nam, Polakom szyje garniturek – przyszywa łatkę antysemityzmu. Przykro mi na tę okoliczność, bo prawda bywa bolesna, ale to nie Polacy wymyślili holokaust. I śmiem się domyślać, że to Niemcy chcą się w ten sposób wybielić. No, bo kto ma w tym interes, żeby fałszować historię, przecież chyba nie ofiary holokaustu - Żydzi?

 

Pani Hieronima pokazała też zdjęcia pomnika, który był poprzednio w miejscu tej okrutnej zbrodni. Napis głosił:

„MIEJSCE KAŹNI LUDNOŚCI ŻYDOWSKIEJ.

GESTAPO I ŻANDARMERIA HITLEROWSKA SPALIŁA ŻYWCEM 1600 OSÓB

10.VII.1941”

Co się stało z tym pomnikiem? Kto lobbował za usunięciem go i postawieniem nowego, bez wskazania winy Niemców.

 

Okazuje się, że mamy tu do czynienia z ewidentnym fałszowaniem historii i manipulacją. Ktoś usiłuje obarczyć Polaków winą za zbrodnie niemieckiego okupanta. Za mordy, których Polacy nie popełnili i nie inspirowali. Niestety, jak się wydaje, przy współudziale polskich władz. Świadomym lub nie. Być może nasze władze zostały wprowadzone przez kogoś w błąd.

„Naród ofiar musiał uznać niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą - napisał prezydent Bronisław Komorowski do uczestników niedzielnych uroczystości w Jedwabnem w 70. rocznicę mordu Żydów. Jego list odczytał były premier Tadeusz Mazowiecki”

Prezydent o mordzie w Jedwabnem: Sprawcami byli...

http://www.fakt.pl/Prezydent-o-mordzie-w-Jedwabnem-Sprawcami-byli-,artykuly,108700,1.html

 

Pani Hieronima prosi Polaków, polskiego pochodzenia obojętnie jakiej byli narodowości, żeby powiedzieli prawdę o Jedwabnem.

Zakładam, że faktycznie było tak jak mówi świadek. Pozwolę sobie [a muzom*] zadać na tę okoliczność parę niewygodnych i bezczelnych pytań na tę okoliczność.

Czy świadectwo Pani Hieronimy zostanie zweryfikowane przez polskich historyków? Czy ktoś z władz i tzw. autorytetów się do tego w ogóle ustosunkuje? Czy komuś ze sprawujących władzę w tym kraju w ogóle zależy na wyjaśnieniu i ujawnieniu prawdy o Jedwabnem?

Czy w tej sytuacji Pan Prezydent (z wykształcenia historyk) potrafi przyznać się do błędu? Czy wycofa swoje oskarżenia i insynuacje pod adresem Polaków? Czy przeprosi Naród Polski?

I na koniec najokrutniejsze, jak mi się wydaje.

Czy te przeprosiny będzie w stanie odczytać były premier Tadeusz Mazowiecki?

 

„JEDWABNE – ŚWIADEK HISTORII | TVNP

Telewizja Niezależna Polonia dotarła do żyjącego, naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pani Hieronima Wilczewska którą ekipa TV Niezależna Polonia odwiedziła we wrześniu 2013 w New Britain, stan Connecticut, USA, w dniu zbrodni w Jedwabnem miała 8 lat. W ciągu 6 dni, przechodząc wielokrotnie lub przystając obok stodoły która stała się miejscem kaźni Żydów z Jedwabnego, pani Hieronima była naocznym świadkiem niemieckiego mordu, tragedii i konania tych ludzi co ciągnęło się przez kilka dni. Zapędzonym przez SS i Gestapo do stodoły Żydom kazano wchodzić i układać się warstwami na sobie z powodu braku miejsca. Niemcy wrzucali następnie małe żydowskie dzieci na sama górę.

http://www.tvniezaleznapolonia.org/jedwabne-swiadek-historii/#

„Chciałabym prosić wszystkich dziennikarzy, oni są zobowiązani, oni są ludźmi odpowiedzialnymi za prawdę.

Polacy, wszyscy polskiego pochodzenia obojętnie jakiej byli narodowości, żeby o Jedwabnem powiedzieli prawdę.”

JEDWABNE - ŚWIADEK HISTORII - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y#t=1807

 

 

Inne źródło:

Jedwabne oszczerstwo i haniebne przeprosiny | Polska Myśl Narodowa  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/17/jedwabne-oszczerstwo-i-haniebne-przeprosiny/


* Nie jestem aż tak naiwny by spodziewać się reakcji lub odpowiedzi. Niemniej jednak miło by było się takowej doczekać.

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura