o polityce, technice i kuchni.
Najważniejsze nie jest to, co kto powiedział, a co zrobił i jakie cele faktycznie udało mu się zrealizować. Mądrzej przecież nie patrzeć na zasłony dymne, a na faktyczne ruchy na szachownicy.
0 obserwujących
1 notka
1987 odsłon
  1955   4

Nie ma znaczenia kto wysadził rurociąg. A Radek Sikorski jest nie tylko geniuszem ale i...

...patriotą. Zaraz Państwu wytłumaczę dlaczego. Technicznie zapewne istnieje około 20% szans na to że to nasi wysadzili gazociąg. 60% szans na to że to Amerykanie. I 20% szans na to że to Rosja. To jednak tylko szacunki, z którymi można się nie zgadzać, zgadzać, ale które są w gruncie rzeczy całkowicie bez znaczenia. Można być nawet głęboko przekonanym, że to Rosjanie sami wysadzili gazociągi. W tym gambicie zdecydowanie najważniejsza jest inna sprawa - w którą stronę zostanie wymierzony oręż rosyjskiej propagandy.

Dlatego że Rosjanie nad swoją propagandą też na tyle nie panują, że czasami rozpędzą lokomotywę społecznych oczekiwań odwetowych tak bardzo, że "coś" potem będą musieli zrobić, żeby zaspokoić społeczną żądzę odwetu. Proszę zwrócić uwagę że w zasadzie to nieistotne, kto to zrobił. Liczy się to w co uwierzą ludzie, a zwłaszcza Rosjanie. I kogo za to znienawidzą.

No i teraz co robi Sikorski? Odwraca uwagę od Polski. Jest idealny do tej roli, nie jest członkiem rządu, czyli Polska jako taka nie będzie miała z powodu jego Tweeta problemów z USA, ale jest głośny na arenie międzynarodowej. Pojawiał się już w rosyjskich mediach jako zło. I Sikorski mówi - "dziękuję wam Amerykanie".

Siłą rzeczy Rosjanie jego Tweeta repostują na potęgę. Do wpisu odnosi się sama rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Wszystkie rosyjskie media uważają, że mają koronny dowód na to że to USA wysadziło rurociąg i ciągle o tym piszą. To odsuwa ostrze machiny propagandowej Rosji od Polski w kierunku USA. Społeczeństwo rosyjskie w efekcie nie domaga się odwetu na Polsce, a Putin jest dzięki temu dalej od myśli - "co by tutaj Polakom zrobić, żeby zyskać poklask Rosjan". Myśli co by tu zrobić Ameryce, bo tego domaga się jego lud, przekonany o amerykańskim sprawstwie zamachu. Zresztą zrobić za dużo nie może, a wszystko co mógł zrobić, to w zasadzie już zrobił. Dla USA to więc bez większego znaczenia.

Amerykanie - nie mogą nic polskiemu rządowi zrobić, bo to nie rząd - a jakiś poseł, poza tym - i tak mają to gdzieś.

W efekcie Polska jest bezpieczniejsza. To jest jest właśnie geniusz, talent i patriotyzm Radka Sikorskiego.

Btw. A jeżeli miałbym obstawiać, to ten tweet był w pełni uzgodniony z polskim wywiadem. Być może także z najwyższymi czynnikami, o ile ktoś uznał że są dostatecznie inteligentni, by zrozumieć tę rozgrywkę.

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale