Piotrkovskie Sprawy Piotrkovskie Sprawy
140
BLOG

Wybory niepolityczne, czyli po pierwsze gospodarka

Piotrkovskie Sprawy Piotrkovskie Sprawy Gospodarka Obserwuj notkę 0

Jeżeli Państwo sądzicie, że w nadchodzących październikowych wyborach będziemy podejmowaćjakieś bliżej niesprecyzowane decyzje polityczne, to popełniacie nie błąd, ale WIELKI BŁĄD. Będziemy bowiem podejmowaćdecyzje EKONOMICZNE, a nie polityczne. Decyzje ekonomiczne, czyli takie które mają określone skutki finansowe. I nie anonimowe, które dotyczą nie wiadomo kogo. Te decyzje mają wpływ na Panią, Pana a także oczywiście na mój portfel. Czy to nie jest jakaś „ściema” piszącego, jak zwykło mówić młode pokolenie? Co ma wspólnego zawartość mojego portfela z oddaniem głosu na tego, tamtego czy innego kandydata do sejmu czy senatu? Otóż Szanowni Czytelnicy, ma i to bardzo wiele wspólnego.

 

 

Tzw. politykę realizuje się WYŁĄCZNIE poprzez strumienie finansowe. Nie ma innego sposobu na uprawianie polityki, jak tylko za pośrednictwem pieniądza. W skrócie cały mechanizm funkcjonuje następująco. Do uprawiania polityki potrzebne są pieniądze – to przyjmujemy jako założenie. Pierwotnymi posiadaczami pieniądza sątzw. podmioty gospodarcze, czyli zwykli obywatele i przedsiębiorstwa. To od nich, tak naprawdęod nas, musimy zebraćpieniądz w formie podatków i innychświadczeńtzw. publiczno-prawnych, aby uprawiaćpolitykę. Ile zebraći do czyjej kieszeni sięgnąć? Czy więcej od bogatych, czy więcej od biednych? Czy bardziej obciążyćkrajowe firmy? Czy bardziej zagraniczne? Czy więcej zapłacąbanki czy firmy produkcyjne? itd. O tym wszystkim decydująci, których wybieramy. Czy to jest polityka czy ekonomia w czystej postaci?

 

 

Władza tych wybranych jest jednak jeszcze większa. Ci wybrańcy decydująnie tylko ile i od kogo zebrać, ale także o tym do kogo skierować. Możliwości jest wiele. Czy fundusz emerytalny dzielićsprawiedliwie, czy może niektórym „sypnąć” grosza trochęwięcej? Podwyżki w państwowych sprawiedliwie, czy teżdla „swoich” mandarynów kilkaset procent a dla reszty kilka procent?Środki inwestycyjne z budżetu kierowaćna drogi, koleje, czy teżorganizowaćkolejne igrzyska? Itd.

 

 

Myślicie sobie Państwo. Zabrali ileśtam z portfela, potem bez większego sensu dali wybranym. Było minęło. Koniec. Kropka. Nic bardziej mylnego. Obecni i przyszli wybrańcy dysponująpotężnąmocą. Mająniestety możliwośćdecydowania o naszej przyszłości. Po październikowych wyborach wielu wybrańców odpłynie w medialny niebyt, stanąsiętzw. osobami prywatnymi, ale ich decyzje teraźniejsze i przeszłe, mająwpływ na nasz portfel jeszcze przez dziesięciolecia. Niemożliwe? A jednak, ponad 300 mld zł kredytów wzięli nasi obecni rządzący na swoje gospodarcze figle w ciągu ostatnich czterech lat. Oni wzięli w naszym imieniu, ale nie oni będąspłacać, a niestety my.

 

 

Wybory to polityka? Mam nadzieję,że przekonałem Państwa,że wybory to EKONOMIA. Jonasz Koftaśpiewał kiedyśtakąpięknąpiosenkę„pamiętajcie o ogrodach”. My wszyscy idąc na wybory nie zapominajmy o portfelach, dla własnego dobra. Tak naprawdęna tym polega polityka.

 

 

Dr Piotr Grabowski   

 

 

Ps. Na koniec fragment wywiadu z Kazikiem Staszewskim (KULT), opublikowanym w

Nowej Trybunie Opolskiej 22 maja 2011.

- Głosowałeśw ostatnich wyborach na PO.

- Głosowałem, ale z własnej ignorancji i z ulegania baraniej panice - ulegając panice antypisowskiej. Tegożałuję. Daleki jestem od tego, by w czambuł potępiaćrządy PiS. Dla mnie i dla mojej kieszeni to był bardzo dobry czas. Znieśli podatek od darowizny, od spadku,zmniejszyli dochodowy.

- A co jest największym błędem obecnego rządu?

- Wszystko. Niedotrzymanie ani jednej obietnicy wyborczej. Obiecywanie gruszek na wierzbie należy oczywiście do emploi zawodu polityka, ale PO zachowała siękompletnie cynicznie. A rząd popełnia gafęza gafą. Ot, choćby ostatnio wyczytałem,że w aferze hazardowej sąwprawdzie jakieśdowody, ale nie takie,żeby postawićzarzuty... Czytaj: Miro i Zbycho cośbroili, ale sięim upiecze, bo ich osłaniająkoledzy. Próba kupienia ustawy, bo z tym mieliśmy do czynienia w tej aferze, czyli sytuacja analogiczna do tej, która rozwaliła rząd Millera, teraz ma ujśćna sucho. W zamian za to tłuszcza dostaje co raz to nowe elementy igrzysk, jak kastrowanie pedofili, walka z dopalaczami i kibicami. Mówiękibicami, bo nie uznajędychotomii kibol-kibic.

 

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/kraj/252-wybory-niepolityczne-czyli-po-pierwsze-gospodarka

 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka