Blog
'pisanie' - po prostu
Maciej Markisz
0 obserwujących 78 notek 20056 odsłon
Maciej Markisz, 22 kwietnia 2017 r.

Tusk jak bojownik dla ubogich, a Kaczyński nie lepszy

205 4 1 A A A
Licencja: Creative Commons
Licencja: Creative Commons

... czyli welcome to the jungle (jak śpiewał Axl Rose), a retoryka partii i kręgów Kaczyńskiego - wcale nie lepsza od przedstawienia wokół osoby Tuska.

I ci, i ci - mają w sferze społecznej-obyczajowej-propagandowej mocno za kołnierzem. Nie milkną komentarze o lewicowości, czerwoności i bolszewii samego Tuska i środowisk Tuska.

Inscenizacja rzuca się w oczy dzieciom. Natomiast w wojence PO-PiS zyskują dwie partie: PO i PiS. Nieważne, co mówią, byleby mówili.

Teraz Tusk jest jak bolszewik? Wychodzi na to, że prawie przyjaźnił się Kaczyński z bolszewikiem. Jak łatwo zapomina się, że miała być koalicja PO-PiS i nie pokłóciła się ideologicznie - cytuję Kaczyńskiego: 'jest dobrze' - tylko o stołki. Prawie się dogadali - mówiło się o PO-PiS; sprzeczali się - mówiło się o PO-PiS; awanturują się i szkalują - mówi się o PO-PiS. Polski 'show must go on' w tym obszarze też trwa nieustająco od lat. I zaskakuje naiwnością postrzegania, przynajmniej mnie zaskakuje.

A Polacy uwielbiający słowną przesadę i emocje w polityce - bardzo z tego stanu są w sumie zadowoleni. Przecież coś się dzieje; przyjechał wielki ,,komunista'', którego piętnuje drugi wielki Napoleon.

Brakuje armaty - nie wiadomo; czy armaty na wiwat, czy do strzelania pomiędzy panami w pojedynku. O użyciu w praktyce armaty i sensu zużywania amunicji - nie decydują tylko media i komentatorzy sceny - decydujmy i my: szarzy ludzie ulicy.

Jest zabawa? Fajerwerki prawie są. Tylko czy jest zabawnie; czy tylko: ,,zabawnie'' i nie pachnie to wszystko co najmniej lekką tragi-farsą?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękuję jednak za kulturalną i merytoryczną polemikę. To w internecie coraz rzadsze....
  • Wiem. Jednak nadal porównanie do Sokoła opartego na bardzo starych helikopterach jest...
  • Pan @Robert Knapik Nie wiem, gdzie Pana złapać, więc odpowiadam tutaj :) Francuscy specjalsi...

Tematy w dziale Polityka