42 obserwujących
319 notek
358k odsłon
1716 odsłon

Nie jestem dobrym człowiekiem. Czekam na kolejną piątkę Kaczyńskiego

#prawo cytatu
#prawo cytatu
Wykop Skomentuj202

Nie, wyraźnie nie jestem dobrym człowiekiem. I teraz z uwagą czekam na kolejną piątkę Prezesa Kaczyńskiego, żeby się czegoś nowego o sobie dowiedzieć.

Ktoś podpowiedział Jarosławowi Kaczyńskiemu, żeby kolejne kroki zmierzające do umoszczenia się u władzy formacji, którą zarządza, przedstawiać opinii publicznej w postaci chwytliwego grepsu: Piątka Kaczyńskiego. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości przypadło to widać do gustu, stąd kolejne tzw. piątki, z którymi trzeba się konfrontować.

Konceptu próbowano już wcześniej ze dwa razy, teraz z kolei mamy piątkę dla zwierząt. Zważywszy na wybór Tik-Toka, wnet przyjdzie pewnie pora na piątkę dla przyjaciół chińskich ręczników, później może na piątkę dla miłośników pasiastych materiałów obiciowych. Formuła jest przecież rozwojowa i fajnacka, choć zarazem cokolwiek infantylna.

Nie wiem, dlaczego Jarosław Kaczyński uwierzył, że piątką dla zwierząt zjedna sobie głosy elektoratu Roberta Biedronia czy Sylwii Spurek. Owszem, części młodych lewaków przemknie pewnie przez głowę impuls w rodzaju: „staruszek wreszcie coś załapał”, ale żeby z tak błahego powodu mieli porzucać własną formację polityczną na rzecz oczywistych wrogów? Co to, to nie.

Natomiast z całą pewnością posunięciem tym prezes PiS utracił głosy sporej części starych prawaków, którzy sympatii do swych domowych ulubieńców nie mylą z racjonalnym stosunkiem do schabowego, szynki, skórzanych pasków, butów czy rękawiczek.

Że futra nie są ludziom konieczne? Gdyby ciasny praktycyzm od początku towarzyszył gatunkowi homo sapiens, to nie byłoby sztuki wysokiej, monumentalnych zamczysk i pałaców czy olśniewających finezją bryły oraz urodą wnętrz katedr. Nie byłoby tego wszystkiego, co przesądza o wyjątkowości kultury europejskiej. Trwalibyśmy za to np. w kurnych chatach, może zmodernizowanych tylko o praktyczne konstrukcje kominowe.

Cóż, jeśli piątka dla zwierząt nie jest wrzutką, która ma odwrócić uwagę opinii publicznej np. od kolejnej próby przeforsowania ustawy abolicyjnej dla funkcjonariuszy państwa jawnie łamiących prawo pod pretekstem przeciwdziałania dziwnej epidemii dziwnego wirusa SARS-CoV-2, to może stać się katapultą, która przeniesie Jarosława Kaczyńskiego w przestrzeń pozapolityczną.

Postscriptum
Od paru sezonów wierni woje PJK z Pomorza Zachodniego, gdzie prezes chętnie spędza wakacje, publikują w sieci zdjęcia, które Kaczyńskiego zwyczajnie ośmieszają. Czy nikt z bliskiego otoczenia lidera PiS naprawdę tego nie dostrzega? A może to element wyrafinowanej taktyki wojennej rodem z ksiąg Sun Tsu?

Wykop Skomentuj202
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka