1 obserwujący
29 notek
22k odsłony
  122   0

Wiarygodność samorządowców - czyli dr Jacek i jego dziki

Wiarygodny polityk to coś jak żywy trup czy sucha woda – czyli oksymoron. Poniżej trzy sopockie przykłady, gdy deklaracje władzy rozjeżdżają się z czynami.

Przykład 1: Nie strzelać do dzików

Pamiętają Państwo, jak jakieś trzy lata temu sopockie dziki zapisały się wszystkimi raciczkami do obozu totalnej opozycji? Nie? Nie szkodzi. Proszę się nie martwić, zwierzaki też nie miały o tym pojęcia. Po prostu w Sopocie wszystko jest polityką, więc zaangażowanie w spory partyjne nie ominęło również tych miłych stworzeń. Zaraz po tym, gdy na mocy – warto to podkreślić – unijnych regulacji ogłoszono odstrzał dzików w związku z szalejącym wśród tego gatunku „pomorem afrykańskim”, prezydent Jacek Karnowski ubrał się w szaty ekologa i ogłosił, że w Sopocie nikt ich nie będzie eksterminował. Na oficjalnym profilu samorządowca pojawił się nawet dziczy pyszczek. Nie zabrakło również deklaracji – w formie listów i wypowiedzi w mediach.

Wszystko to wpisywało się w zabieg, który w politycznej narracji sprowadzał się do przekazu: zły rząd zabija niewinne zwierzątka, a ja na to nie pozwolę. Argumentację oparł prezydent głównie na bezpieczeństwie ludzi, narażonych jego zdaniem na świszczące wśród kamienic pociski myśliwych.

Prezydent Sopotu ma nosa do tematów, które poruszają serca mieszczuchów. Obrona dzików, podobnie jak piętnowanie wycinki lasów - zatwierdzone swoją drogą w ramach tzw. Planu Urządzenia Lasu, jeszcze za czasów jego kolegów z PO – świetnie wpisuje się w wizerunek wrażliwca i miłośnika przyrody. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie doniesienia lokalnego portalu, który zamieścił ostatnio ogłoszenie sopockiego urzędu. Czytamy w nim, że, działając w porozumieniu z Polskim Związkiem Łowieckim, Prezydent Miasta Sopotu wydał decyzję o wykonywaniu odłowu dzików z uśmierceniem w przypadkach szczególnych.

No i tyle zostało z deklaracji. Dziki w Sopocie idą na odstrzał.

Więcej przykładów tutaj:

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale