6 obserwujących
154 notki
299k odsłon
12477 odsłon

Ciemna strona śp. Pawła Adamowicza

Dla przypomnienia co robił prezydent Gdańska
Dla przypomnienia co robił prezydent Gdańska
Wykop Skomentuj3A pamiętacie jak rozmawiał z dziennikarzami po tym przesłuchaniu, jak ich jawnie lekceważył, jak drwił z nich, opinii publicznej i prawa?


„Nastąpiła olbrzymia wasalizacja środowiska gospodarczego, ludzi kultury, ludzi sportu. To są wielorakie powiązania, które czasami znajdują ujście zewnętrzne, jak w przypadku Amber Gold, ciągnięcia samolotu, czy zabiegania o pieniądze na zoo czy film o Lechu Wałęsie, ale na ogół są dyskretnie skrywane i starannie przez Pawła Adamowicza prowadzone. ” – Marek Formela, „Gazeta Gdańska”, 2018.


Pod rządami Pawła Adamowicza Gdańsk został omotany przez mafijne wręcz układy miejscowej sitwy (powiązania miejscowych polityków, szemranych biznesmenów i gangsterów) co skutkowało rozmaitymi aferami. Nieprzypadkowo Gdańsk nazywano „Małym Palermo” czy „Małą Rosją” . W tym całym korupcyjnym, nepotycznym, kolesiowskim bagnie siedział niestety po uszy prezydent Adamowicz. Moim zdaniem zupełnie na serio śledczy powinni zbadać wątek zabójstwa właśnie na tym tle- nie da się wykluczyć, że ktoś wysoko postawiony w tym mafijnym układzie, nie wynajął przez pośredników ześwirowanego kryminalisty, by ten zabił prezydenta Gdańska, który za dużo wiedział o aferach, i który po aresztowaniu mógłby zacząć składać zeznania obciążające wielu wpływowych ludzi. Mogło tak być, choć nie musiało. Niemniej historia zna takie przypadki, więc sprawę powinno się zbadać.


Na tym lista grzechów Pawła Adamowicza się niestety nie kończy.


W 2017 roku wbrew zdrowemu rozsądkowi i polskiej racji stanu, podobnie jak inni, PO-wscy prezydenci polskich miast, chciał ściągać do Gdańska imigrantów z Syrii. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby wiedzieć że skutkowałoby to tymi samymi problemami, jakie przerabiają Szwedzi, Francuzi, Niemcy i inne nacje Europy, które sprowadziły sobie islamskich najeźdźców. Gdyby pomysł Adamowicza został wprowadzony w życie, w Gdańsku nastąpiłby gwałtowny wzrost przestępczości (a zwłaszcza napadów, włamań, gwałtów), dochodziłoby do morderstw, przemocy wobec kobiet i dzieci, molestowania seksualnego kobiet, regularnych starć ulicznych z przeciwnikami imigrantów. Z czasem powstałaby strefa no-go zone, a Polki bałyby się chodzić same po ulicach po zmroku. To właśnie zafundowaliby gdańszczanom muzułmanie.


Paweł Adamowicz jako przedstawiciel skrajnej lewicy (promował LGBT i polityczną poprawność) zaciekle zwalczał nie tylko ONR, który chciał delegalizować (bez prawnych podstaw), ale także rząd centralny w Warszawie. Wspierał protesty przeciwko reformie Sądu Najwyższego, zapraszał KOD pod Pomnik Poległych Stoczniowców (co groziło zamieszkami z „Solidarnością”), wywołał spór dotyczący 78. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte czy wbrew prawu odmówił dekomunizacji ulic w Gdańsku (choć był to jego prawny obowiązek). Gdy działacze MW protestowali przeciwko wystąpieniu w Gdańsku jego kolegi Adama Michnika, prezydent Adamowicz uderzył jednego z nich i zwyzywał od faszystów.  


Taki właśnie był tragicznie zmarły Paweł Adamowicz. Musiałem przypomnieć jego „dokonania”, gdyż robienie z niego bohatera bez skazy i wielkiego prezydenta, uwłacza prawdzie i elementarnym faktom.


Nie życzyłem nigdy prezydentowi Gdańska takiego losu, jaki go spotkał, ani nie cieszyłem się z jego śmierci. Współczuję jego bliskim, bo wiem jaki ból zadał im morderca. Nie mogę jednak milczeć w nieskończoność, kiedy fałsz i obłuda leją się ze wszystkich stron. Nie mogę też zapomnieć co robił i jak zachowywał się zamordowany, jak pełen buty i świadom swojej nietykalności kpił sobie z prawa, dziennikarzy i zwykłych obywateli.Za te wszystkie afery powinien był stanąć przed sądem, zostać sprawiedliwie osądzonym i skazanym jak kązdy inny obywatel, który rażąco łamał prawo. Takie jest moje zdanie.Nie zapominajmy też, że gdyby udało mu się ściągnąć do Gdańska islamskich imigrantów, to byłyby ofiary ataków nożowniczych, po których jednak nie ogłaszano by żałoby narodowej.polish_allied


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale