Tędy i owędy
Nie siedzę okrakiem na barykadzie!
80 obserwujących
2126 notek
2831k odsłon
292 odsłony

Prawicowcy nienawidzą kobiet? Bycie seksistą to prawie zaszczyt? ...

Wykop Skomentuj7

Na dole link do wyjątkowo głupiego, nierzetelnego i pod tezę artykułu, który dziś krąży na twitterze, a który twierdzi tak, jak w tytule, tylko bez znaków zapytania.

Jeśli artykuł odnosi się do takich prawicowców, jak Kuba Wojewódzki i Michał Figurski, którzy szydzili z Ukrainek w sposób po prostu skandaliczny, to owszem - faktycznie ci prawicowcy nienawidzą kobiet, a bycie seksistami jest dla nich powodem do dumy. Również znany ze skrajnie prawicowych :) poglądów Bartosz Węglarczyk, którego "żarciki" na temat Ukrainek (skądinąd: ci tvn-owscy prawicowcy to nie tylko seksiści, ale i nacjonaliści!) odbiły się echem nawet za naszą granicą.

Jednak prawdziwy "szacunek" dla kobiet okazał wybitny prawicowy pisarz Janusz Rudnicki, w szacunku dla prawicowej dziennikarki "Wysokich Obcasów" Anny Śmigulec. Oddaję narrację pani Ani, żeby nie było, że coś przekręcam albo przesadzam: "Rok temu miałam wywiad ze znanym pisarzem, którego podziwiam od dawna. W wywiadzie był błyskotliwy i ujmujący, cieszyłam się, że go wreszcie poznałam. Odprowadził mnie kawałek, okazało się, że lubimy tę samą kawiarnię nieopodal. Ja szłam do niej od razu, on rzucił, że może wpadnie tam potem, z kolegą. Rzeczywiście, z godzinę później, kiedy siedziałam już z koleżanką, reporterką, dołączył do naszego stolika. Rozmawiamy miło, kafejka pełna ludzi, aż tu nagle w drzwiach pojawia się ów kolega, a pisarz woła do niego: „Chodź, kurwy już są!”. Zamurowało mnie. Nie zrobiłam nic, choć na co dzień jestem asertywna i reaguję, gdy komuś dzieje się krzywda". 

Grubo? No nie do końca, bo "prawicowy" pisarz miał całą armię obrończyń - oczywiście ze swego zdeprawowanego prawicowego, zbliżonego do Gazety Wyborczej, środowiska. Otóż niektóre panie broniły Rudnickiego, że ten po prostu ma taki sposób żartów. “Przekonywał kolegę, że wezmą mnie na dwa baty”, “jestem za brzydka i mu przy mnie nie staje”, “jak dam mu dupy, to będę mogła dopić jego piwo”, “przedstawił mnie jako swoją kochankę”, “opisał jakieś rzekome nasze bzykanie”, “powiedział, że ojciec znalazł mnie w oknie życia”.

Tia ... Jak zwykle - obrońcy pedofilów i obrońcy seksistów stosują mimikrę i spychologię, w swoich rolach obsadzają prawicowców!

https://www.dw.com/pl/dlaczego-prawicowcy-tak-nienawidz%C4%85-kobiet-bycie-seksist%C4%85-to-prawie-zaszczyt/a-54343155?maca=pol-rss-pol-all-1492-xml-mrss

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości