Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
51 obserwujących 1505 notek 1925626 odsłon
Animela, 7 lipca 2017 r.

Mały traktacik o gafach i gafkach

631 12 0 A A A

Sharon Stone, znana amerykańska aktorka, została zaproszona do polskiego Sejmu – ponieważ ówczesna marszałek Ewa Kopacz – formalnie: druga osoba w państwie - była złakniona audiencji u swojej idolki.


Trzeba jednak przyznać, że od Kopacz lepszy był Grzegorz Kołodko: minister Finansów i Wiceprezes Rady Ministrów w rządzie Millera, który czekał prawie godzinę na Michaela Jacksona NA SCHODACH, a telewizje robiły z tego wejścia na żywo  A Kołodko czekał, czekał i czekał, czyli w sumie: antyszambrował ...


Jolanta Kwaśniewska, zanim stała się „ikoną stylu”, na początku swej drogi jako pierwsza dama zasłynęła … miniówkami. Zresztą przyznaję, że nawet w swoich najlepszych czasach Jolanta wyglądała bogato, trochę małomiasteczkowo i sztucznie do bólu. I piszę to wcale nie dlatego, że Kwaśniewska jest z opcji, której nie cierpię!


No, ale „w temacie” ubraniowym wymiata jednak pani Aleksandra Miller, żona Leszka Millera, która na spotkanie z cesarzem Japonii ubrała się w sukienusię z różowymi napisami „pretty, sexy, romance, love”!


W takim zestawie Adam Michnik, który do pałacu prezydenckiego za prezydentury Bronisława Komorowskiego chadzał w sandałach, to po prostu mały pikuś. Zresztą Michnik to w ogóle elegant inaczej: pamiętam, jak niedawno w studiu telewizyjnym kopcił śmierdziucha, dmuchając rozmówcy w twarz. Klasa sama w sobie!


Prezydent Komorowski – zwierzchnik Sił Zbrojnych – na oficjalne spotkanie z żołnierzami ubrał się kiedyś w walonki i czapkę-uchatkę. Cóż – była zima …


Nasz nieoceniony ex, Aleksander Kwaśniewski, zasłynął na wielu polach, warto jednak przyomnieć to, o czym się wspomina najmniej: prezydent ukazał się w reklamie firmy meblowej swego szwagra. Oczywista – bez własnej wiedzy i zgody!


Sharon Stone, znana amerykańska aktorka, została zaproszona do polskiego Sejmu – ponieważ ówczesna marszałek Ewa Kopacz – formalnie: druga osoba w państwie - była złakniona audiencji u swojej idolki. Trzeba jednak przyznać, że od Kopacz lepszy był Grzegorz Kołodko: minister Finansów i Wiceprezes Rady Ministrów w rządzie Millera, który czekał prawie godzinę na Michaela Jacksona NA SCHODACH, a telewizje robiły z tego wejścia na żywo  A Kołodko czekał, czekał i czekał, czyli w sumie: antyszambrował ... Jolanta Kwaśniewska, zanim stała się „ikoną stylu”, na początku swej drogi jako pierwsza dama zasłynęła … miniówkami. Zresztą przyznaję, że nawet w swoich najlepszych czasach Jolanta wyglądała bogato, trochę małomiasteczkowo i sztucznie do bólu. I piszę to wcale nie dlatego, że Kwaśniewska jest z opcji, której nie cierpię! No, ale „w temacie” ubraniowym wymiata jednak pani Aleksandra Miller, żona Leszka Millera, która na spotkanie z cesarzem Japonii ubrała się w sukienusię z różowymi napisami „pretty, sexy, romance, love”! W takim zestawie Adam Michnik, który do pałacu prezydenckiego za prezydentury Bronisława Komorowskiego chadzał w sandałach, to po prostu mały pikuś. Zresztą Michnik to w ogóle elegant inaczej: pamiętam, jak niedawno w studiu telewizyjnym kopcił śmierdziucha, dmuchając rozmówcy w twarz. Klasa sama w sobie! Prezydent Komorowski – zwierzchnik Sił Zbrojnych – na oficjalne spotkanie z żołnierzami ubrał się kiedyś w walonki i czapkę-uchatkę. Cóż – była zima … Nasz nieoceniony ex, Aleksander Kwaśniewski, zasłynął na wielu polach, warto jednak przyomnieć to, o czym się wspomina najmniej: prezydent ukazał się w reklamie firmy meblowej swego szwagra. Oczywista – bez własnej wiedzy i zgody!


Wałęsa to istna skarbnica głupawych grespów, mądrości spod budki z piwem i nienatrętnego poczucia dobrego smaku (osławiony udział w reklamie cinkciarz.pl udział w stroju takim bardziej niedbałem (jak ująłby to niezapomniany Wiech) w uroczystościach państwowych. A mówiąc po ludzku - tam, gdzie normalni ludzie chadzają w garniturach i pod krawatem, nasz Bolek wybrał się w stroju plażowym.


Oczywiście, można tak długo. Sam Gajowy dostarczał nam tej specyficznej radości (a mówiąc szczerze: poczucia strasznego obciachu) tak wiele, że aż trudno wszystko wymienić. Bo to i kobiety-kaszaloty, i woda, która spływa, więc niemaproblema, i prezydencka ortografia, i kradzież zuchwała kieliszka królowej, i skakanie po japońskich meblach, i przysypianie w oficjalnych okolicznościach,  i macanie kur, i ... ech, można tak godzinami!


A Państwu które gafy polityków najbardziej zapadły w pamięć? Tylko proszę o fakty, nie o faktoidy, bo się pogniewam! A jak opanuję technikę, i i usunę lub zablokuję - jeśli mi się uda, bo nowego saloonu pod tym względem jeszcze nie rozgryzłam ...
Opublikowano: 07.07.2017 21:30.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @wiesława Piko ma rację: to czysty Bareja. Pani też ma rację, bo to, że jakiś wariat z...
  • Pseudokibice ... Kiedyś język polski był jednak znacznie bogatszy: można było powiedzieć...
  • Tekst w punkt. Podpisuję się pod nim.

Tematy w dziale Rozmaitości