70 obserwujących
1861 notek
2470k odsłon
1825 odsłon

Opamiętania nie będzie - prof. Krzysztof Szczepaniak

Wykop Skomentuj72

"Krzysztof Szczepaniak, profesor Uniwersytetu Gdańskiego rozmawiając z redaktorem NYT podczas oczekiwania w kolejce przed Bazyliką Mariacką, by oddać hołd zamordowanemu prezydentowi, mówił pełen złości na pogardę partii rządzącej, którą okazywała od czasu zabójstwa – co podkreśliła gazeta: "Oni nie żałują; oni są siewcami nienawiści "."

Profesor Krzysztof Szczepaniak, na którego powołuje się New Yourk Times, to najprawdopodobniej Kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to już kolejna osoba z tytułem naukowym, która zapisała się do opozycji totalitarnej i, co gorsza, do partii Hutu w Polsce. Może gdyby pan profesor nam podał jakieś przykłady tego, że partia rządząca po mordzie na Adamowiczu nie żałuje i że to partia rządząca jest siewcą nienawiści, mielibyśmy jakieś pole do dyskusji. W tej mogę powiedzieć z równą pewnością, co pan profesor, że jest on ukrytym pedofilem. Oba twierdzenia są równie mocno udokumentowane.

Może panu profesorowi przeszkadza, że została wprowadzona żałoba narodowa na terenie całego kraju? No to tak: słusznie za to obwinia partię rządzącą. Nie mam pojęcia. Bo Prawo i Sprawiedliwość, wbrew naprawdę ohydnej, podburzającej narracji, to zawsze były gołębie pokoju. To nie PiS chciało dożynać watahy, otaczać opozycję kordonem sanitarnym czy spychać na margines, tylko Platforma Obywatelska. To nie PiS chciało zastrzelić i wypatroszyć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, tylko PO-wiec Janusz Palikot. To były członek Platformy Obywatelskiej popełnił mord polityczny na Marku Rosiaku - członku PiS (chociaż celował w Jarosława Kaczyńskiego). To nie PiS, tylko Jurek Owsiak ma szereg procesów o mowę nienawiści i obecnie przegrywa już kolejny.

PROFESOR. Jak to kiedyś dumnie brzmiało i jaką miało wartość ... Nawet już po wojnie, siłą rozpędu, profesura w Polsce cieszyła się największym poważaniem. Od dłuższego czasu ludzie wykształceni ponad własne możliwości, ale pozbawione rzetelnej inteligencji niosą spustoszenie w życiu społecznym. A obecnie ...

Kilka dni temu pisałam o dr Ewie Pietrzyk-Zieniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, która obiekty swojej nienawiści nazwała karłami i gnomami. Jeszcze nawet kilka miesięcy nie upłynęło, jak prof. prawa Marcin Matczak blogerowi Matce Kurce groził napuszczeniem na jego córki członki własnej bandy. Prof. Hartman to jest zupełnie odrębny gatunek, okaz tak rzadkiego przykładu mowy nienawiści, że powinien być wzorcem tejże mowy w Serves. Teraz do tego chóru obłąkańczej nienawiści, pozbawionej choćby CNY refleksji, dołączył kolejny profesor.

No niestety, ale prawdziwych naukowców i prawdziwą elitę Niemcy nam zgładziły w obozach koncentracyjnych, a Sowieci rozstrzelali w Katyniu, Charkowie i Miednoje i została nam taka czekolada zastępcza. Produkt profesoropodobny, nawet może i dobry we własnej dziedzinie, ale pozbawiony etyki i tej prawdziwej inteligencji, wywodzącej się z ducha polskiego pozytywizmu: elity kochającej polski lud. Ci profesorowie na ogół nienawidzą Polski i wstydzą się jej, a już ludem gardzą z całej siły. Dam sobie obie ręce obciąć, że każdy z tych profesorów ze skrajną pogardą wyraża się o "pińćset plus". 

Szkoda, że tak gardząc Polakami, nie chcą wyjechać tam, gdzie ich miejsce: doi Afryki, gdzie Hutu polskiego pochodzenia swobodnie mogłoby szczuć na Tutsi ...

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/18676-new-york-times-pisze-o-zaciekle-podzielonej-polsce-z-cytatami-wypowiedzi-wykladowcow-uniwersyteckich-i-politykow

Wykop Skomentuj72
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo