73 obserwujących
2023 notki
2686k odsłon
509 odsłon

"Iustitia": ja cię nie mogę ...

Wykop Skomentuj17

Zacznijmy od Konstytucji - art. 178 ust. 3 statuuje: "Sędzia  nie  może  należeć  do  partii  politycznej,  związku  zawodowego  ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.". Natomiast w uchwale Nr 16/2003 Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 19 lutego 2003 r. w sprawie uchwalenia zbioru zasad etyki zawodowej sędziów, w par. 5 w ust. 2 sędziowie sami sobie nakazali: "Sędzia powinien unikać zachowań, które mogłyby  przynieść ujmę godności sędziego lub osłabić zaufanie do jego bezstronności, nawet jeśli nie zostały uwzględnione w Zbiorze.". Jednak wisienką na torcie jest par. 16 (umieszczony jako pierwszy w rozdziale "Zasady postępowania sędziego poza służbą", który brzmi następująco (wężykiem, Jasiu!): "Sędzia  nie  może żadnym  swoim  zachowaniem  stwarzać  nawet  pozorów  nierespektowania porządku prawnego.".

A sędziowie z Iustitii srają czniają na to wszystko. Piszą sobie manifest 22 lipca polityczny, bo są KASTĄ. Złamali WSZYSTKIE obowiązujące ich akty prawne, od Konstytucji do swego własnego zarządzenia (przypominam, że jeszcze z roku, gdy legalności KRS nikt nie podważał). Sędziowie w sposób akrobatyczny wiążą wypowiedzi polityków z anonimowymi wpisami na Twitterze (sic!).

Z politycznego bełkotu sędziów nie wynika, o co im chodzi, poza tym, że - wzorem bierutowskich łódzkich uprząśniczek - protestują przeciwko władzy, która im się nie podoba. Potępiają rządzących, wspierają opozycję i strajkujących, potępiają reformę, która ma zrobić porządek z sędziami-warchołami.

Cała ta uchwała Iustitii jest tak tak dramatycznie niskiego lotu intelektualnego, że od razu przypomniał mi się list otwarty, jaki sędziowie-kobiety wystosowały, w prostocie swoich horyzontów umysłowych, do ministra Ziobry, skarżąc się na złe traktowanie przez ludzi ojca jednego z sędziów: https://www.salon24.pl/u/polityka-od-kuchni/715275,sedziowie-kobiety-listy-pisza.

Widać, że nabór na stanowiska sędziowskie w Polsce odbywa się poprzez selekcję negatywną: tym bardziej negatywną, im wyższą funkcję ma zajmować sędzia. I dotyczy to zarówno poziomu IQ, jak i zwykłego poczucia przyzwoitości.


https://www.iustitia.pl/81-uchwaly/2973-uchwala-zarzadu-ssp-iustitia-z-dnia-9-kwietnia-2019-r-w-sprawie-protestu-nauczycieli

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo