Carrefour wycofuje się z polskiego rynku? Zapytaliśmy biuro prasowe

Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, CC0, via Wikimedia Commons
Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, CC0, via Wikimedia Commons
Carrefour planuje zniknąć z polskiego rynku. Oznacza to całkowitą zmianę układu sił na rynku detalicznym. Podobnie jak Tesco zmiany są wprowadzane po cichu - powoli zamykane są kolejne sklepy i trwa redukcja etatów.

Carrefour znika z Polski?

Media obiegła informacja, że po Tesco przyszedł czas na sieć hipermarketów Carrefour. To kolejny gigant, który miał ugiął się pod ciężarem konkurencji na polskim rynku detalicznym. Według francuskiego magazynu Changes Grupa Carrefour już od kilku miesięcy szuka nabywcy dla swoich aktywów w kraju nad Wisłą.

Changes podaje, że proces odbywa się przy zachowaniu najwyższej dyskrecji. Agencja Reutera dodaje, że Carrefour rozważa "możliwość konsolidacji, zbycia lub przejęcia zagranicznych spółek zależnych", jednak nie podjął jeszcze decyzji o sprzedaży aktywów.

W związku z powyższym napisaliśmy do Biura Prasowego Grupy Carrefour, by zweryfikować medialne doniesienia. Otrzymaliśmy odpowiedź, że "W ramach przygotowania kolejnego planu strategicznego, Carrefour rozpoczął analizę swoich spółek pod kątem możliwych ruchów konsolidacji, partnerstwa lub sprzedaży. Ta strategiczna analiza właśnie się rozpoczęła", czytamy.

"Wobec tego dementujemy informacje o jakichkolwiek decyzjach sprzedaży aktywów" - pisze dalej Biuro Prasowe.

Zobacz także:

Zniknięcie sieci Carrefour mogłoby sporo namieszać

Wycofanie z polskiego rynku tak wielkiego gracza jak Carrefour spowodowałoby poważną reorganizację układu sił na rynku detalicznym. 

W całej Polsce jest w tej chwili 90 hipermarketów, 150 supermarketów, prawie 700 sklepów typu convenience pod szyldem Carrefour. Do Grupy należy również 10 dyskontów Supeco i ponad 100 stacji paliw.

Koniec Tesco

W ubiegłym roku media obiegła informacja, że z polskiego rynku wycofuje się sieć hipermarketów Tesco. Brytyjska sieć poinformowała w komunikacie, że sprzedaje sklepy, centra dystrybucji i główną siedzibę. Od tej pory kolejne hipermarkety spod szyldu Tesco zaczęło znikać z polskich miast.

WP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj135 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka