Alkohol na stołecznych bulwarach. Radna KO chce zakazu, radny PiS – liberalizacji

Bulwary Wiślane. Fot. Flickr/Paweł Bosky
Bulwary Wiślane. Fot. Flickr/Paweł Bosky
Przed pandemią na Bulwarach Wiślanych nie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu.

Bulwary dla wszystkich, a nie dla wybranych - apeluje stołeczna radna Anna Auksel-Sekutowicz (KO). Proponuje wprowadzenie tam całkowitego zakazu picia alkoholu poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich od czerwca do sierpnia. Radny PiS Maciej Binkowski jest przeciw.

Polecamy:

Roksana Węgiel w teledysku Ekipy! Muzyka, giełda, show biznes

Awantura o kasę w Poznaniu. Wściekli klienci Term Maltańskich

Mandaty za picie na bulwarach

– Przez dwa ostatnie miesiące służby wystawiły ponad 500 mandatów za łamanie zakazu spożywania alkoholu na bulwarach – zaznaczyła radna KO. Dodała też, że otrzymuje coraz więcej skarg od mieszkańców Powiśla. – Szczególnie osób starszych czy rodzin z małymi dziećmi, którym hordy młodych ludzi zakłócają spokój oraz odbierają przyjemność wieczornych letnich spacerów – dodała.

Alkohol na bulwarach - rozwiązanie hybrydowe

Radna chce rozwiązania hybrydowego, czyli całkowitego zakazu picia alkoholu poza lokalami gastronomicznymi w miesiącach letnich. – Właściciele ogródków dbają o bezpieczeństwo i odpowiadają za porządek wokół. Największy bałagan pozostaje po imprezujących w godzinach nocnych – wyjaśniła Auksel-Sekutowicz.

Radna udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych ankietę na ten temat. „Zależy mi na utrzymaniu takiego kierunku rozwoju Bulwarów Wiślanych, który przywróci w tym miejscu bezpieczeństwo i ich rekreacyjny, wypoczynkowy charakter. Wiem, że warszawiacy coraz głośniej apelują, aby nad Wisłą zniknęły bójki, rozboje, wrzaski, chuligańskie wybryki i całonocne libacje” - napisała Anna Auksel–Sekutowicz. 

„Nie chcę być obojętna na potrzeby warszawiaków, pragnę, aby partycypowali w planowanych zmianach, dlatego przeprowadziłam na Facebooku ankietę, z której wynika, że taka hybryda mogłaby być najlepszym dla ogółu rozwiązaniem” – dodała.


Radny PiS przeciw zakazom

Przeciw wprowadzeniu zakazu jest radny PiS Maciej Binkowski. – Jestem przeciwnikiem utrzymywania tego zakazu. Utrzymywanie go tylko po to, by łatwiej i wygodniej administrować tymi miejscami jest pójściem na łatwiznę. Należałoby ucywilizować bulwary – podkreślił.

W podobnym tonie w komentarzach pod ankietą wypowiadają się mieszkańcy. „Jestem za całkowitą liberalizacją w tym miejscu. Czym różni się gość »pod wpływem« w ogródku od tego 3 metry dalej? A jak wyjdzie z lokalu i zacznie rozrabiać to już jest OK?” - napisał jeden z internautów.

Bulwary Wiślane - alkohol przed pandemią

Zanim wybuchła pandemia i wprowadzone zostały obostrzenia, na Bulwarach Wiślanych nie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu. Sytuacja zmieniła się w 2020 roku, kiedy to warszawscy radni zakazali picia alkoholu zarówno na bulwarach, jak i na Poniatówce na praskim brzegu Wisły. Pierwotnie obostrzenia miały obowiązywać do czerwca, jednak zostały przedłużone bezterminowo.

KW

Czytaj dalej:

Niemcy będą mobilizować swoją reprezentację flagami LGBT? Taki jest plan

Pięciogwiazdkowy Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Śpiewak starł się z Bosakiem

Jacek Kurski i jego żona Joanna ochrzcili córkę. Chrzest Anny Klary był kameralny

Agata Zamęcka po 7 latach odchodzi z TVN24

Jesteś zaszczepiony lub byłeś zarażony? Na wakacjach powinieneś być ostrożny

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości