Jacek Kurski i jego żona Joanna ochrzcili córkę. Chrzest Anny Klary był kameralny

PAP/Łukasz Gągulski
PAP/Łukasz Gągulski
Jacek Kurski i jego żona Joanna ochrzcili swoją niespełna trzymiesięczną córkę - Joannę Klarę. Para nie ukrywa, że chcieli, by ich córka przyjęła sakrament jak najwcześniej, by stać się członkiem wspólnoty.

Kurscy ochrzcili córkę

Córka Jacka Kurskiego i Joanny Kurskiej przyjęła chrzest. Sakramentu udzielił dziewczynce arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo w prywatnej kaplicy Domu Arcybiskupiego w Częstochowie.

- Anna Klara jest owocem naszej miłości i naszym małym cudem. Bardzo ją kochamy i chcieliśmy, by jak najszybciej otrzymała sakrament chrztu świętego. Rodzicielstwo to jedna z najważniejszych ról w naszym życiu - zdradziła Joanna Kurska w rozmowie z Faktem.

Kameralna ceremonia

Ceremonia chrztu córki Kurskich była bardzo kameralna. Oprócz rodziców chrzestnych którymi zostali Paweł Gajewski, producent TVP i kuzynka Jacka Kurskiego, zaproszone zostały dzieci Joanny z pierwszego małżeństwa oraz syn Kurskiego - Olgierd.

Po zakończeniu uroczystości Kurscy udali się Jasną Górę, do Kaplicy z obrazem Matki Bożej, gdzie przed świętym wizerunkiem zawierzyli małą Anię i całą rodzinę opiece Maryi.

Zobacz także:

Inaczej niż na ślubie

Ceremonia chrztu owocu miłości Kurskich była zupełnie inna, niż kościelny ślub pary, na którym zjawiła się cała polityczna śmietanka z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Para Kurskich jest niezwykle pobożna. Po zaślubinach Kurscy uczestniczyli w koronce do Bożego Miłosierdzia i razem z Jarosławem Kaczyńskim odwiedzili grób Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze wawelskiej w Krakowie.

Nic dziwnego, że ceremonia wzbudziła wówczas tyle emocji, zwłaszcza że aby móc przystąpić do ślubu kościelnego Jacek Kurski uzyskał w Kościele zgodę na unieważnienie małżeństwa.

Być może nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że Jacek Kurski tworzył związek małżeński z Moniką Mucek przez 24 lata, z którą ma troje dzieci.

Ślub Kurskiego stał się tematem szeroko komentowanym w mediach. Po pierwsze dlatego, że jego poprzedni ślub kościelny został unieważniony, a po drugie dlatego, że odbył się on w sanktuarium siostry Faustyny w Łagiewnikach - miejscu szczególnie ważnym dla wszystkich wiernych.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj127 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości