Awantura o kasę w Poznaniu. Wściekli klienci Term Maltańskich

Dodatkowa kasa dla zaszczepionych w Termach Maltańskich w Poznaniu. Fot. Facebook/Termy Maltańskie Poznań
Dodatkowa kasa dla zaszczepionych w Termach Maltańskich w Poznaniu. Fot. Facebook/Termy Maltańskie Poznań
Poznańskie Termy Maltańskie otwarły kasę tylko dla osób zaszczepionych. Przeciwnicy tego rozwiązania poczuli się dyskryminowani.

Awantura w Termach Maltańskich

Administratorzy chcieli, by w Termach mogła przebywać większa liczba osób.

Zdecydowali się na dodatkowe rozwiązanie: w związku ze zniesieniem limitu wejść dla zaszczepionych powstała dodatkowa kasa przeznaczona tylko dla takich osób.

Polecamy:

Najwyższa wieża widokowa już otwarta. Na dół zjedziesz zjeżdżalnią

Pięciogwiazdkowy Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Śpiewak starł się z Bosakiem

Zarzuty o rasizm

Na facebookowym profilu poinformowano: „Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony/zaszczepiona, otrzymałeś odpowiedni certyfikat oraz masz pod swoją opieką dzieci do 12. roku życia, zapraszamy Cię do dodatkowej kasy. (...) Jeśli nie zostałeś zaszczepiony/nie zostałaś zaszczepiona Twoja droga do szatni i stref obiektu nie zmienia się”.

Okazało się, że propozycja wywołała tak ogromną burzę, że pod facebookowym postem na ten temat zablokowano możliwość komentowania. Pojawiły się również zarzuty o rasizm.

„Ze względu na liczne komentarze zarzucające nam dyskryminację, a nawet działania rasistowskie oraz ataki komentujących na siebie nawzajem, wyłączyliśmy możliwość komentowania. Chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć, że decyzja dotycząca otwarcia dodatkowej kasy dla osób zaszczepionych jest spowodowana brakiem decyzji o zwiększeniu limitów maksymalnej frekwencji dla naszej branży. Wpuszczanie osób zaszczepionych powyżej limitu 50%, to jedyna możliwość by więcej z Was mogło Cieszyć się pobytem w naszych basenach i saunach”.


Krytycy: "Selekcja obywateli"

Miłośnicy rekreacji nie przebierali w komentarzach:

„Brzmi jak selekcja obywateli”.

„Dramat. Już nigdy Was z rodziną nie odwiedzimy. Nie interesuje mnie czy ktoś się szczepi czy nie. Historia się powtarza małym krokami. A Wy z Waszym kierownictwem się do tego dokładacie. Przykre”.

„Niezaszczepieni nie powinni w takich miejscach ani złotówki zostawić!!!! Nie powinni Was wspierać kasą, skoro ich dyskryminujecie! Ale to nie pierwsza i nie ostatnia dyskryminacja na tym świecie!”.

Zwolennicy: "Super rozwiązanie"

Sporo osób było jednak zadowolonych:

„I elegancko, super rozwiązanie”.

„Przecież więcej osób będzie mogło dzięki temu wejść do obiektu, no ludzie... Zamiast się cieszyć, że nie będziecie kwitnąć w kolejce to marudzenie...”.

„Jaka segregacja, przecież to chodzi o zarządzone prawnie limity osób xD wręcz chyba dobrze bo nie będziecie czekać przed wejściem bo miejsca nie ma”.

Termy dla większej liczby osób

Szefostwo Term próbowało tłumaczyć, że decyzja o otwarciu dodatkowych kas dla osób zaszczepionych nie jest przejawem dyskryminacji ani segregacji.

„Otwarcie dodatkowej kasy dla osób zaszczepionych umożliwi przebywanie w tym samym momencie w obiekcie większej liczby osób. Niestety, mimo zmian innych sektorach gospodarki, naszą branżę wciąż obowiązują limity do 50 proc. maksymalnej frekwencji dopuszczalnej w obiekcie, a zainteresowanie naszymi atrakcjami jest coraz większe” - poinformowali. 

„Nowa organizacja ruchu to rozwiązanie, które pozwoli większej liczbie chętnych relaksować się w basenach i zmniejszy czas oczekiwania na wejście do środka, co oszczędzi nerwy, które temu towarzyszą” - przekonywali.

Termy Maltańskie to ośrodek sportowo-rekreacyjny, jeden z największych tego typu obiekt w Europie. Położony jest na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, niedaleko ośrodka rekreacyjnego Malta i toru Kolejki Parkowej Maltanka wiodącej do Nowego Zoo w Poznaniu. 

KW

Czytaj dalej:

Niemcy będą mobilizować swoją reprezentację flagami LGBT? Taki jest plan

Męskie Granie 2021. Wiemy, kto wystąpi!

Jacek Kurski i jego żona Joanna ochrzcili córkę. Chrzest Anny Klary był kameralny

Pięć rzeczy, które możesz zrobić, zamiast oglądania meczu

Polska piosenka na Euro 2020. Hit czy kit na piłkarskie Mistrzostwa Europy 2021?

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości