Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Wnioski można składać także w bankach, m.in. PKO BP i ING

Pixabay
Pixabay
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy już wystartował, a Polacy zaczęli masowo składać wnioski o tzw. "12 000 plus", które można było wysyłać na platformie PUE ZUS. Dla rodziców jest kolejna dobra wiadomość. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że od 4 stycznia wnioski o 12 000 plus można składać także za pomocą banków. Wśród nich są m.in. PKO BP czy ING Bank Śląski. Zobaczcie, które banki jeszcze oferują taką usługę.

Dzięki Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu rodzice małych dzieci mogą dostać nawet 12 tys. zł. Świadczenie może być wypłacane w miesięcznych częściach po 500 zł przez okres dwóch lat lub po 1000 zł miesięcznie przez rok, w zależności od tego, jaką decyzję podejmie rodzic. Nazywane potocznie 12 000 plus jest niezależne od dochodów rodziny, a środki nie są opodatkowane.

Wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy teraz także w bankach, m.in. PKO BP

Do tej pory wniosek o RKO można było składać na PUE ZUS i portalu Empatia. Dziś Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że teraz można także składać wnioski także za pomocą bankowości elektronicznej.

MRiPS podaje, że wnioski obsługują Bank PKO BP, ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., Millenium S.A. oraz PEKAO S.A.


W poniedziałek MRiPS poinformowało, że w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego złożono już wnioski na blisko 154 tys. dzieci. W 2022 roku świadczeniem objętych będzie ok. 615 tys. dzieci.

SW

Czytaj też: 

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo