matthew88 matthew88
2917
BLOG

To nie zaskakujący baner, ale celowe dzielenie ludzi. Krótko o doniesieniach "Onetu"

matthew88 matthew88 Marsz Niepodległości Obserwuj temat Obserwuj notkę 34

Przeszedł kolejny Marsz Niepodległości. Kolejny, ale znowu nie brakowało tych, którzy mieli jakieś "ale". Także portal "Onet". Zresztą nie pierwszy raz. Z tej okazji napiszę jeszcze kilka notek bowiem nie sposób umieścić myśli, które z tej okazji się nasuwają. Oczywiście będę z nimi polemizował. Natomiast wracając do "rewelacji" Onetu, to nie wiem czy na świecie jest ogólnie Święto Niepodległości, które nie mogłoby obyć się bez polityki. Tylko zdaje się u nas.

Artykuł portalu zamieścił krótki wpis o jednym "zaskakującym banerze", jaki pojawił się na marszu. Chodziło o nawiązanie do aktualnej sytuacji Polaków, którzy muszą mierzyć się z drożyzną, szalejącymi cenami, inflacją. Na koniec stwierdzono, że to "Wasz kryzys, nasze koszty". Cały napis był jedną, wielką krytyką rządu. Hasła natomiast wyjęte z politycznych rozważań opozycji. Sam tytuł tego wpisu brzmiał, iż to nacjonaliści (czyt. organizatorzy Marszu Niepodległości) taki transparent mogli umieścić. Ja w tym widzę kilka wątpliwości.

Po pierwsze: po raz kolejny starano odejść od idei tego, co powinniśmy świętować. 11listopada powinien być naszym wspólnym świętem, okazją do radości z tego, że mamy wolny kraj i nikt nikogo nie ogranicza. Mamy wolność słowa, zgromadzeń etc. To okazja do podziękowań dla tych, którzy wolność ponad 100 lat temu nam wywalczyli. I pokazali jak o nią walczyć i dbać. Taka powinien być przekaz.

Po drugie: taki baner nie jest zaskakujący jak pisze Onet. To jest celowe działanie, aby dzielić ludzi. Najprawdopodobniej opozycji lub ludzi tak krytycznych wobec rządu, którzy nie przepuszczą żadnej okazji, aby uderzyć w nasz kraj. Nie jest to w mojej ocenie dobry moment na takie wywody. Poza tym hasła są tak płytkie, ogólnikowe czyli takie, jakie słyszymy na co dzień, które nic do debaty nie wnoszą. Zresztą słowo o "Waszym kryzysie" jest tak bzdurne, że nie da się z tym zgodzić w żaden sposób. Jednym słowem: kryzys nie jest rządu jeśli już, ale jest nas wszystkich. Także całego świata, bo i tam musimy się z tym zmagać. Tak piszą ludzie, którzy się na tym nie znają, a jeśli oni mieliby podejmować decyzje, to wtedy wyszłaby na jaw ich niekompetencja. Lub przez ich radykalne decyzje, mielibyśmy jeszcze gorzej.

Po trzecie: nie uważam, aby ten transparent był wywieszony przez nacjonalistów. Nie sądzę, by środowisko Konfederacji chciała wplatać politykę w tak ważne dla Polski święto. Nawet jeśli partia ta jest bardzo surowa w zakresie działań rządu, to mało prawdopodobne, aby celowo chcieli dzielić ludzi w ten dzień. Ale że oni organizują Marsz, to najłatwiej zepchnąć wszystkie podejrzenia z opozycji. Ale mądrzy ludzie nie dadzą się zwieść. A przeciwnicy znowu wykazali się pseudointeligencją. 

matthew88
O mnie matthew88

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka