Wszystko o ludziach i świecie.
Szukaj dogłębnie.
5 obserwujących
203 notki
180k odsłon
  7203   0

Korwinistki nie owce!

Fot 1: By Sławek (Korwin-Mikke Janusz) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons.
Fot 1: By Sławek (Korwin-Mikke Janusz) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons.
 
Ostatnio w różnych strukturach Kongresu Nowej Prawicy powstają sekcje kobiet. Właśnie razem z koleżankami z Warszawy sformalizowałyśmy naszą. Oto skład zarządu: Anna Maj - przewodnicząca, Agnieszka Strzoda i ja - wiceprzewodniczące, sekretarz - Wioletta Średzińska. Nie ukrywamy, że jednym z kilku celów naszej sekcji jest obalenie mitów odnośnie stosunku p. Janusza Korwin-Mikkego do kobiet.
 
Oto kilka jego wypowiedzi i przykładów zachowania "zapomnianych" przez Główny Nurt, które według mnie powinny postawić JKM w dużo lepszym świetle przed kobietami, które się go boją. Mnie w każdym razie te wypowiedzi bardzo się podobają :).
 
[1] (...) Tak więc mężczyźni podejmują ważne decyzje taktyczne - te o podatkach - ale decyzje strategiczne, o tym jak będzie wyglądał nasz kraj, podejmują kobiety! I to kobiety rządzą światem! Rządzą - i rządziły, choćby ani jednej nie było w parlamencie czy na tronie!

Dotyczy to nie tylko ewolucji na poziomie genetycznym - ale i kulturowym. Oprócz genów bowiem o zachowaniu ludzi decyduje wychowanie. W dodatku, jak ustalono już 300 lat temu, decydujące dla wychowania jest pierwszych pięć lat życia człowieka. A kto zajmuje się wychowywaniem dzieci - również chłopców? Kobiety!

Tak więc nasza przyszłość zależy od kobiet. Jeśli będą wychowywać chłopców tak, że maja pobić każdego, kto obrazi kobietę(matka Andrzeja Gide'a dowiedziawszy się, że w szkole chłopcy się z niej śmieli, a jej syn nie rzucił się na nich z pięściami, stłukła go na kwaśne jabłko; od tej pory wyszedł na ludzi i się rzucał!) - to będziemy mieli normalne społeczeństwo.(...)
 

JKM pisze tu o bardzo ważnej roli kobiet jako matek, które poprzez wychowywanie dzieci kształtują społeczeństwo.


[2] (...) Ja jestem liberałem – i uważam, że kobieta, która chce pracować poza domem, powinna mieć takie prawo. Sprzeciwiam się tylko sztucznemu subwencjonowaniu tej pracy (poprzez np. podatek progresywny i subwencje do komunikacji zbiorowej) – oraz nieustanną propagandę, utrzymującą, że kobieta „powinna pracować” (jakby zajmowanie się domem nie było pracą!!) (...)

[3] (...) 5) Dlaczego chłopaki są w szkole, wtelewizji – i zapewne dziś już i w domach (bo rodzice byli indoktrynowani i w szkole i w telewizji…) – zamiast szacunku dla kobiet, zamiast normalnego u chłopców odruchu opiekuńczości w stosunku do dziewcząt – uczone zasady „równouprawnienia”. Jak ”równouprawnienie” – to i dziewczynce można przywalić fangę w nos… (...)
 
JKM pokazuje tu, że NIE wolno traktować kobiet jak worki treningowe ^.
 

Pod adresem JKM padają również zarzuty typu "Twierdzi on, że kobieta nie jest na tyle mądra, tip., by wykonywać męskie czynności, ale jest na tyle mądra, itp., by zajmować się dziećmi i wychowywać je? Gamoń po prostu!". Jednak ich nadawcy nie zwracają uwagi, że JKM widzi u większości z nas inne cechy niż u większości mężczyzn - czyli np. dobrą pamięć i zdolność do empatii.

 


 

 
 
    


 

(...) Zdecydowanie uważam, że dla młodego człowieka lepsza jest kara chłosty - czyli dostanie w tyłek i wyjdzie - niż żeby siedział pół roku... rok i się zdemoralizował. był w środowisku... ten... (...) Chłosta kaleczy ciało, a więzienie kaleczy duszę - zgwałcą go tam, nauczą fachu złodziejskiego. W więzieniu jest chora sytuacja, gdzie ten kto jest większym bandziorem jest wyższym (...). [Kropka nad I - maj 2014]

 

Wspominam o tym fragmencie, bo jakiś czas przed nim JKM powiedział, że (...) kobiety zawsze się troszeczkę gwałci (...), (...) kobiety zawsze udają, że pewien opór stawiają i to jest normalne (...) i (...) Trzeba wiedzieć kiedy można, a kiedy nie można(...).

 

Kiedy nie możnadaje nam do zrozumienia, że dopuszcza on, że kobieta może się nie zgodzić na tzw. cięższe gierki erotyczne. Po tym fragmencie gdzie mowa o młodocianym w więzieniu możemy poznać, że JKM uważa gwałt sensu stricte za zło. Mówię o tym bo w programie Paweł Kowal uczepił się fragmentu "Vademecum ojca"["kłótnia", par. 3 i 5] w którym jest sugestia, że - parafrazując ów fragment - "gdy żona zmywa mężowi głowę o chleb, to często chodzi jej o zaniedbywanie jej seksualnie przez męża i powinien on to nadrobić mocnym seksem z nią, gdyż tego ona od niego oczekuje". 

 

Pani Olejnik wyjechała też z tematem kobiet w polityce, kompletnie ignorując to, że JKM wspomniał o swoim pozytywnym stosunku do śp. Lady Thatcher. 

 

 

Jeśli konfliktu z żoną nie potrafi Pan w żaden sposób rozstrzygnąć, nie potrafi Pan jej przekonać, to, niestety, musi Pan użyć siły fizycznej.

 

Jest to przykre— ale nie ma innego sposobu. Odwołanie się do sądu zniszczy Pana małżeństwo. Podporządkować się Pan nie może, gdyż utrata autorytetu rozbije je także prędzej czy później: żona poczuwszy swą siłę będzie coraz częściej stawiała na swoim, a Pan tego nie zniesie.

 

Nie wolno jednak Panu wdawać się w bijatykę. Z kobietą?Musi Pan ją ukarać. Jeśli ma Pan rację i będzie Pan o tym przekonany, to żona Panu ulegnie.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale