Wszystko o ludziach i świecie.
Szukaj dogłębnie.
5 obserwujących
203 notki
182k odsłony
  2025   0

Wipler maglowany o inwalidów - kolejny atak na KNP

Fot: By Sławek (Korwin-Mikke Janusz) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons.
Fot: By Sławek (Korwin-Mikke Janusz) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons.

 

5. (...) A przecież para-sportowcy naprawdę startują - bo chcą pokazać, że potrafią dać ze siebie wszystko – i jeszcze trochę. To wspaniali ludzie!

 

Tak, że odróżnijmy tych ludzi – od tych, co ich wykorzystują, by niszczyć naszą cywilizację!

 

ONI naprawdę nie przypadkiem wydają ogromne sumy na organizację tych para-olimpiad. Nie przypadkiem p.Tadzio Turner i p.Janina Fonda zaryzykowali byt komunizującej CNN, by taką para-olimpiadę pokazywać – co kosztowało Ich parę miliardów dolarów. Nie po to rządy propagują para-olimpiady – a nie olimpiady szachowe. Nie przypadkiem nie organizują „Olimpiad juniorów” - tylko akurat te. (...)

 

Świadczą one o tym - zwłaszcza dzięki kawałkom które pogrubiłam - że JKM podziwia sportowców inwalidów za ich wytrwałość w przezwyciężaniu słabości.

 

JKM jest również przeciw finansowaniu paraolimpiad i zwykłych olimpiad też Z BUDŻETU PAŃSTWA.

 

Oto inne wypowiedzi:

 
6. (...) Na zakończenie temat smutny. Dziecko chore nieuleczalnie bądź trudno uleczalnie. Część rodziców z rozpaczy jeździ do coraz droższych sław, część ucieka się do pomocy znachorów. Teoretycznie jest całkiem możliwe, że jakieś skuteczne kuracje istnieją poza oficjalną medycyną — jest to jednak mało prawdopodobne. Trudno to potępiać — ale udających się do znachora trzeba przestrzec, że stokroć prawdopodobniejsze jest wpadnięcie w łapy wydrwigrosza lub, co gorsza, szarlatana. K obici v są dla nich idealnym żerem, musi więc Pan trzymać rękę na pulsie i nie zezwalać na żadne eksperymenty, jeśli nie rozumie Pan ich celu, a mogą pogorszyć stan dziecka. Jeśli nic już pogorszyć go nie może, niech Pan przynajmniej postara się o stwierdzenie jakiegokolwiek lekarza, że takie działanie (choć on sam uważa je za niesłuszne) może mieć jakikolwiek sens.

 

Czasem wszelkie wysiłki nie zdają się na nic — trzeba wówczas pamiętać, że nieuleczalnie chorzy stanowią (videRÓŻNORODNOŚĆ) istotną część populacji i nie powinni być od niej izolowani. Ślepy ma szansę rozwinięcia zmysłów (np. węchu) do granic nam niedościgłych — co może być w pewnych okolicznościach bardzo ważne. Kalekami byli wielcy uczeni i artyści. Życie każdego człowieka ma sens i tę prawdę należy wpoić w dziecko i w siebie (zamiast zniechęcać się lub otaczać je nadmierną troską).

 

Dziecko kalekie potrzebuje ułatwień technicznych, a poza tym zupełnie normalnego traktowania; w przeciwnym razie rozkleja się moralnie.(...) [Vademecum ojca, 1991, "choroba i lekarstwa", par. 16-18]

 

W powyższym fragmencie następujące wskazówki, by uczyć dzieci i siebie samego:

 

1). Że inwalidzi też mogą wnosić swój wkład w społeczeństwo (np. uczeni i artyści) i należy im to umożliwiać (poprzez ułatwienia techniczne), nie wolno im tego uniemożliwiać (np. poprzez ich izolację od innych).

 

2). Szacunku do nich za ów wkład.

 

Dziękujemy Panu bardzo, p. Januszu, za wszystkie miłe słowa pod adresem inwalidów, m.in. za świadomość, że też mają marzenia i chcą podzielić się czymś ze światem :).

 

Opinię w sprawie JKM podzielają też - poza mną - w większym lub mniejszym stopniu inni inwalidzi, w tym:

1). Tomasz Pawłowski - sympatyk KNP z Żarów (region Lubuski), który ma jedną z nóg krótszą (w tamtym wpisie wpisałam mu przez pomyłkę inną ułomność).

2). Mateusz Pucek - sympatyk KNP z Zielonej Góry (region Lubuski), z którym na serwisie niepełnosprawni.pl przeprowadzono wywiad podczas kampanii wyborczej do PE w 2014r..

3). Adam Pietrasiewicz - autor publikacji Jestem paraczłowiekiem!, Czy ateizm to forma kalectwa?

  

Pierwsze dwie osoby to moi znajomi.

 

W niniejszej audycji w radiu Polska Live w rozmowie z jednym ze słuchaczy, właśnie odnośnie inwalidów, JKM wyrażał się pozytywnie o Stevenie Hawkingu oraz wspomniał, że ja i Tomek jesteśmy jednymi z tych inwalidów którzy go popierają i (tu zacytuję) dodają mu otuchy - dziękujemy :):

 

Oto wywiad z Mateuszem przeprowadzony w czasie kampanii do PE (który znalazł się na wykopie jak niegdyś mój wpis) oraz jego rozmowa z JKM:Ogólnie pogląd JKM w temacie inwalidów jest następujący.

  1. Szansa na naukę w odpowiednich warunkach (metody nauczania nieścierające się z ułomnościami dziecka, nauczyciele przygotowani do pracy z uczniami z konkretnymi ułomnościami - np. niedosłyszącymi, kary w szkołach za znęcanie się, itp.), a dających im szansę na rozwijanie ich zdolności. Uważam to za ogiczne. To da im szansę znaleźć potem dobrze płatny zawód. Np. właścicielowi szkoły językowej bardziej opłaci się zatrudnić dobrze wykształconego i pracowitego anglistę/germanistę/itp. na wózku niż zdrowego niedouczonego lenia.
  2. Zaniechanie finansowania JAKICHKOLWIEK olimpiad z BUDŻETU PAŃSTWA.
  3. Nie wolno odmawiać im prawa do marzeń oraz trzeba docenić tych którzy dają coś światu od siebie.
  4. W razie czego DOBROWOLNA pomoc charytatywna, a nie z budżetu państwa.

Co do działalności charytatywnej: JKM nie i tu nie jest gołosłowny. Np. w lutym ubiegłego roku sam dal pieniądze na zakup komputerów dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Katowicach. Wiem o tym z rozmowy z jednym ze Śląskich działaczy prawicowych, p. Bogusławem Ciokiem.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale