Fot: By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons.
Fot: By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons.
Joanna Krzysztofik Joanna Krzysztofik
114
BLOG

Powrót Króla - p. JKM przekazuje swój mandat CEPa kol. Dobromirowi Sośnierzowi

Joanna Krzysztofik Joanna Krzysztofik Polityka Obserwuj notkę 1

Na konferencji w Katowicach 25 stycznia p. Janusz Korwin-Mikke oficjalnie potwierdził przekazanie swojego mandatu CEPa kol. Dobromirowi Sośnierzowi, również obecnemu na konferencji:

Trzymam za ciebie mocno kciuki, Dobromirze. Uważam twoje wejście do PE za dobrą okazję do sprawdzenia się na szerszym forum jako jedna młodych twarzy partii Wolność i w ogóle ruchu wolnościowego. Dlatego popieram decyzję p. JKM o przekazaniu ci mandatu CEPa (dla tych co nie wiedzą nadmieniam, to zawsze jest tak, że gdy zwalnia się mandat CEPa, zostaje on przejęty przez osobę, która zdobyła drugą największą liczbę głosów na liście).

Panie Januszu, dziękujemy Panu bardzo za Pańską działalność w PE i że wytrzymał Pan tyle czasu w tym czerwonym towarzystwie. Szacunek dla Pana!

Członkowie Młodych dla Wolności również się wypowiedzieli. Na ichprofilu na Facebooku w dniu 26 stycznia jest o tym notatka. Cieszę się bardzo, moi drodzy, że widzicie całą sprawę tak pozytywnie.

Wśród wolnościowych mediów mówiły o tym wszystkie. Natomiast wśród mediów główno-nurtowych jedynie te, które mają filie w Internecie. Ciekawe, albo nie - oczywiste, że główno-nurtowe telewizje milczą na temat przekazania przez p. JKM mandatu CEPa kol. Dobromirowi.

Pamiętam jak trzy lata temu rozmawiałam z kol. Tomaszem Elblem - aktywnym sympatykiem partii Wolność i moim kolegą z Jeleniej Góry - o działalności p. JKM w PE i okolicznościach jego wejścia tam. Dlatego w piątek postanowiłam znów pogadać z nim o tym przy okazji przekazania przez p. JKM mandatu CEPa kol. Dobromirowi i nadal przypuszcza to co wtedy. Zwrócił moją uwagę na to, że zanim p. JKM wszedł do PE, poświęcał więcej czasu na aktywniejszą działalność w Polsce - m.in. miał więcej spotkań z wyborcami w Polsce. Dzięki temu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy ruchu wolnościowego - nie tylko ze względu na niezmienność poglądów od kilkudziesięciu lat, ale i radykalną formę wypowiedzi. Sporo działaczy ruchu wolnościowego działa niezwykle prężnie w sprawie promowania naszych idei - niektórzy tyle samo lat co p. JKM - i trzeba doceniać ich wkład. Jednak sporo działaczy Głównego Nurtu i popierających ich innych osób publicznych przyczepia się szczególnie do p. JKM ze względu na jego formę wypowiedzi, przez co bardziej widać, że nie rzuca on słów na wiatr. Tomek podejrzewa, że właśnie z tego powodu Główny Nurt mógł pozwolić na wejście p. JKM do PE, by nie miał on na to wszystko tyle czasu - i stąd m.in. stosunkowo pozytywne sondaże na wybory do PE 2014 dla KNP (bo wtedy było kilka miesięcy przed tymi sprawami, w wyniku których KNP się podzieliło).

Tutaj dwa nagrania Tomka z jego kanału na YouTube, w których pośrednio nawiązuje do tego, o czym mi mówił (jedno z 13.08.2017, drugie z 22.08.2017):

Źródło nagrania z konferencji: KORWiN vs UE -YouTube.

Linki do stron p. JKM: korwin-mikke.pl, profilna Facebooku, profil na Twitterze, profil na Instagramie.

Linki do stron kol. Dobromira: profil naFacebooku, profil na Twitterze.

Linki do stron Tomka: kanałna YouTube, profilna Facebooku, Elblyści -kontrrewolucja wolnościowa (grupa na Facebooku).

Zobacz też: Seno zwycięskiej bitwie, który się spełnił (5.06.2014 13:44 Salon24), Wiekelektoratu i poglądy prawicowe (4.07.2017 18:28 Salon24), Korwin-Mikkezrezygnował z gigantycznych pieniędzy, by przekonywać wyborców. Mógł zarobićniebotyczną kwotę (27.01.2018 Najwyższy Czas, RP), Korwin-Mikkeodchodzi z Parlamentu Europejskiego. Przypominamy jego najlepsze wypowiedzi (01.2018 Najwyższy Czas, Redakcja).

[niedostępny]

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka