Wszystko o ludziach i świecie.
Szukaj dogłębnie.
5 obserwujących
203 notki
181k odsłon
  366   0

Wiek elektoratu i poglądy prawicowe

Fot: by Piotr Drabik from Poland (Janusz Korwin Mikke) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.
Fot: by Piotr Drabik from Poland (Janusz Korwin Mikke) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.

Nieprawdą jest, że poglądy prawicowe popierają ludzie "młodzi i niedoświadczeni życiowo"!

Jednak spora grupa ludzi twierdzi, że właśnie tacy je popierają, co uzasadnia na cztery sposoby.

  1. Uważa te poglądy za zbyt radykalne, by popierali je "dorośli i doświadczeni życiowo ludzie".
  2. Uważa język p. JKM, który jest (nie trzeba przypominać, ale profilaktycznie to zrobię) jednym z czołowych propagatorów prawicowych poglądów, za zbyt cięty i wulgarny do zaakceptowania przez "dojrzałych, dobrze wychowanych i poważnych ludzi".
  3. Przy okazji wszelkiej maści wydarzeń promujących te poglądy i ich aktywistów wspomina przeważnie o aktywności ludzi młodych pomijając to, że również starsze osoby uczestniczą w nich.
  4. Z powyższych trzech tez wysuwa czwartą, biorąc większość młodych ludzi za siedzącą na garnuszku rodziców.

Nie można zaprzeczyć, że wśród elektoratu i działaczy organizacji prawicowych jest sporo młodych ludzi. Jednak mam dowody na obalenie powyższych czterech tez.

W elektoracie są ludzie w wieku ponad-studenckim, którzy mają poglądy prawicowe (czy to w całości czy w poszczególnych aspektach).

"Stracony głos na Kaczyńskiego i Komorowskiego - spot telewizyjny Janusza Korwin-Mikke" (JKM KONTRA TV, opublikowany 15.06.2010)

Nagranie przedstawia fragment wiecu p. JKM na Rynku w Krakowie z wyborów prezydenckich 2010. W minutach 1:29-1:41 dwaj starsi Panowie wyrażają swoje poparcie dla niego.

"Uwolnić miasto od pasożytów" (JKM KONTRA TV, opublikowany 7.09.2010)

W Warszawie niedługo przed wyborami samorządowymi 2010 odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. p. JKM. Od fragmentu 3:52 do końca p. JKM rozmawia on ze starszym małżeństwem, z której to rozmowy wynika, że ci Państwo zgadzają się z nim w sprawie lecznictwa.

"Te UB kończcie" (JKM KONTRA TV, opublikowany 25.10.2010)

W nagraniu z czasów wyborów samorządowych 2010 p. JKM wypowiada się o rządach p. Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie. W pewnym momencie w kadr wchodzi starsza Pani i ucina sobie z nim miłą pogawędkę.

"Dwie starsze kobiety bronią Janusza Korwin Mikkego przed plugawym lewactwem"(Mak Gajwer, opublikowany 4.08.2015)

Nagranie jest z okresu wakacyjnego w 2015 r., w którym p. JKM - jak co roku - odbywał tournee po nadmorskich miejscowościach, tym razem pod hasłem "Wakacje z Korwinem". Jedna że wspomnianych w tytule Pań mówi, że część imigrantów przybywa do Europy dla rozrób i darmochy; a druga dodaje, że media ogłupiają wyborców dlatego ci nie glosują na p. JKM.

Wśród osób bardziej publicznych są zarówno starsi niż studenci jak i młodzi nie siedzący na niczyim utrzymaniu - oto przykłady.

Joanna Wargin-Tarchała z Poznania, 7.09.1976

Tomasz Elbl z Jeleniej Góry, 9.03.1970

Katarzyna Radziszewska ze Szczecina, 2.11.1986, mieszkająca w Londynie

Kamil Cebulski

Więcej o tych czterech osobach możecie dowiedzieć się z podanych przy nich linków.

Osób takich jak p. JKM, p. Stanisław Michalkiewicz czy p. Krzysztof Rybiński nie muszę przedstawiać, bo to juź klasycy.

Punkty programu partii KORWiN, które odnoszą się głównie do ludzi starszych to punkty 9 i 10; a głównie do młodych - 7.3.2 i 8.

PS. Oto najświeższa wypowiedź p. JKM w sprawie insynuacji pod jego adresem o obronie zbrodniarzy PRL, Emerytury esbeków (korwin-mikke.pl 20-06-2016 13:38:00).

Zobacz także:

 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale