Wszystko o ludziach i świecie.
Szukaj dogłębnie.
5 obserwujących
203 notki
174k odsłony
2969 odsłon

Luki fabularne w Harrym Potterze

By Self-made by User:Mr White. (Based on Harry Potter wordmark.svg.) [Public domain], via Wikimedia Commons.
By Self-made by User:Mr White. (Based on Harry Potter wordmark.svg.) [Public domain], via Wikimedia Commons.
Wykop Skomentuj23

W Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic Lockhart był nauczycielem Obrony przed Czarną Magią i jeszcze przed objęciem tej posady strasznie się przechwalał czego to on nie wie i czego to on nie osiągnął. Kiedy poirytowane tym grono pedagogiczne Hogwartu przypiliło go, by poszedł do Komnaty Tajemnic i uwolnił więzioną w niej Ginewry "Ginny" Weasley - młodszą siostrę Rona, będącą wtedy na pierwszym roku w Hogwarcie, zmieszał się. Próbował uciec po angielsku, ale Harry i Ron go nakryli, co się stało przypadkiem, bo mieli zamiar powiedzieć mu co sami wyszperali w sprawie Komnaty Tajemnic. Przyciśnięty przez nich wygadał się, że przywłaszczył sobie cudze osiągnięcia, a potem próbował wyczyścić im całą pamięć, by nie wsypali go innym nauczycielom. Chłopcy powstrzymali go dzięki swoim różdżkom i ze znanego tylko sobie powodu zabrali go ze sobą do tej komnaty, co skończyło się tym, że Lockhart ponownie chciał wykasować chłopcom pamięć - w celu czego zabrał Ronowi jego zepsutą różdżkę i to jej użył, przez co przypadkowo wykasował pamięć samemu sobie.

Po co chłopcy ciągali Lockharta ze sobą, skoro wiedzieli, że jego wiedza i osiągnięcia to lipa? Harry mógł przecież rzucić na niego Zaklęcie Pełnego Porażenia Ciała i razem z Ronem mogli zamknąć go w szafie w jego gabinecie. Z kolei Lockhart mógł jeszcze w gabinecie zabrać Ronowi różdżkę i wykasować sobie pamięć, a Ron z Harrym mogli rzucić na niego Zaklęciem Pełnego Porażenia Ciała i zamknąć go w tej szafie. Późniejsze umieszczenie Lockharta w szpitalu św. Munga w wyniku jego utraty pamięci - o którym to fakcie wiemy z lektury Harryego Pottera i Zakonu Feniksa (tomie piątym sagi) - miało niewielki wpływ na fabułę, choć wciąż mogłoby mieć miejsce w przypadku wariantu z poprzedniego zdania. Nie wiem czy było to tylko przeoczenie p. Rowling lub jej chęć zagrania z nami w jakąś grę umysłową, czy wynik małej bystrości umysłu Harryego i Rona połączonej ze stresem spowodowanym porwaniem Ginny.

Postawa Malfoyów w Harrym Potterze i Więźniu Azkabanu

W Harrym Potterze i Czarze Ognia (tomie czwartym sagi) Rita Skeeter nie omieszkała obsmarować Harryego, Hermiony i Hagrida w kilku artykułach w Proroku Codziennym. Hagridowi oberwało się m.in. dzięki Draconowi Malfoyowi, który wspomniał Skeeter, że rok wcześniej na pierwszej lekcji ONMS został zaatakowany przez hipogryfa Hardodzioba (którego w istocie sam sprowokował, choć Hagrid wyraźnie ostrzegał jak trzeba traktować hipogryfy). Zastanawiam się czemu Malfoyowie jeszcze w trzecim tomie nie zrobili szumu medialnego z tego zajścia, skoro tak nie znosili Hagrida.

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura