0 obserwujących
128 notek
49k odsłon
  260   0

"Święty" - jak The Verve

Może dojdzie do tego, że kiedyś na tym blogu pojawi się „twarda” wiedza dogmatyczna, może podamy kiedyś ostrą czarną, teologiczną kawę na ławę, w której uwidoczni się jasno to, czego naucza Kościół. Zanim tak się jednak stanie, zdamy się na pewien „catho-feeling“ świata, rzeczywistości, egzystencji. Szkicowany częstokroć obrazem filmowym, teledyskiem, niedopowiedzeniem, daleką sugestią; po to by bardziej poczuć to, jak się żyje, wierząc... Na tym ma zatem polegać kategoria „internal” owego blogu, na różnokolorowym widzeniu świata według wrażliwości „dewota”.

Chociaż zacznę dosyć przewrotnie, bo oto ilekroć słucham, oglądam „Bitter Sweet Symphony” w wykonaniu The Verve, tylekroć myślę sobie o znanej frazie: „Trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi”, pochodzącej od św. Piotra. Jednak jej literalne stosowanie może niekiedy doprowadzić do sytuacji śmiesznych, innym razem gorszących, a wręcz i groźnych; coś jak na obrazie poniższym. Tak zatem owszem, "trzeba Boga słuchać bardziej niż ludzi", jednak pamietając przy tym o bardzo ważnej cnocie roztropności. I trzeba być „trochę” też pewnym tego, co mówi do nas Pan. Mówiąc inaczej; trzeba być wiernym wskazaniu Mistrza z Nazaretu: „Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie. Miejcie się na baczności przed ludźmi!”. Pomyśleć, że tak nauczał ten tak bardzo "słodziutki" dla wielu Jezus.
 
Hmm... miał być "catho-feeling", a ja ciągle tutaj: "trzeba", "trzeba", "trzeba" sypię z rękawa.  To chyba moja pierwsza porażka w kategorii "internal".
 
Tu zatem The Verve:
 
 
A tu szerzej o cnocie roztropności, o której szczególnie winien pamiętać katolik pracujący w wielu miejscach świata, w tym i w polityce.
 
http://www.katolik.pl/roztropnosc-i-jej-rola-w-zyciu-religijno-moralnym,687,416,cz.html
 
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale