1 obserwujący
29 notek
18k odsłon
  544   0

Piątki pięciu ugrupowań na eurowybory. Wiele ofert, wiele różnic

BMJ
BMJ

Przestawiam Programy Wyborcze pięciu głównych ugrupowań politycznych, startujących w eurowyborach

PIĄTKA KONFEDERACJI:

Nie chcemy: Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej – mówił wiceprezes partii KORWiN Sławomir Mentzen podczas swojego wystąpienia w Krakowie.  Oficjalna piątka Konfederacji to:

1. Sprzeciw względem roszczeń do mienia bezspadkowego.
2. Sprzeciw wobec promocji LGBTWTF w szkołach.
3. Sprzeciw wobec aborcji.
4. Sprzeciw wobec wysokich i skomplikowanych podatków.
5. Sprzeciw wobec obecnej Unii Europejskiej" – napisał polityk na Facebooku.

Źródło:https://dorzeczy.pl/kraj/101342/Nie-chcemy-Zydow-homoseksualistow-aborcji-podatkow-UE-Mentzen-oglasza-piatke-Konfederacji.html

STANOWISKO WOBEC UE WG. JANUSZA KORWIN-MIKKEGO

"Unia nie jest zła, dlatego, że jest Unią. Na przykład gdyby rządziła nią Pani
Tatcherowa, to byłaby bardzo dobra. Problem jest dlatego, że rządzą nią spiskowcy, którzy od trzydziestu paru lat budują eurosocjalizm. Jest to całkowicie świadoma robota."

link do całości wywiadu: https://www.salon24.pl/u/prawaidea/944052,wywiad-z-januszem-korwinem-mikke-jkm-o-wyborach-konfederacji-ue-i-500

KONTROWERSJE ZWIĄZANE Z PROGRAMEM KONFEDERACJI

Zaraz po ogłoszeniu programu Konfederacji działaczka Wiosny Marta Lempart wyraziła opinię, iż Konfederacja reprezentuje interesy faszystów, a marsz narodowców, który odbył się 1 maja jest tego dowodem. Podobne zdanie ma dziennikarka Gazeta Wyborczej, Agata Szczęśniak, która ostro skrytykowała marsz środowisk narodowych i związanych z Konfederacją, kosztem debaty o prawach pracowników.

linki do wypowiedzi obu pań: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24743708,zamiast-pochodu1-maja-szli-narodowcy.html

https://www.facebook.com/martamlempart/posts/1289429351223461

PIĄTKA KUKIZA

Paweł Kukiz zapowiedział, że zamiast dawać państwo powinno jak najmniej zabierać i przedstawił swe główne postulaty

1. Kwota wolna 30 tys. zł (tak jak mają posłowie!)
2. Powrót do niższych stawek VAT
3. 9% PIT dla małych firm (tak jak obiecany CIT)
4. Koniec partyjnych subwencji (50 mln oszczędności rocznie)
5. Likwidacja urzędów pracy

Źródło: https://www.wprost.pl/polityka/10118313/lider-kukiz15-rzuca-wyzwanie-pis-owi-przedstawia-piatke-kukiza.html

WYWIAD Z KANDYDATKĄ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO AGNIESZKĄ ŚCIGAJ:

"Zdecydowanie jestem zwolennikiem tego, by Polska była w UE, żeby UE trwała, ale jestem zwolennikiem jej głębokich reform, ponieważ ona od wielu, wielu lat, od momentu powstania rzeczywiście zmieniła swój charakter, nawet absolutnie daleko od wizji, myśli jakie towarzyszyły twórcom UE. Poczynając od wartości, a kończąc na tym , że rzeczywiście demokracja w UE jest zepchnięta na drugi plan. Jest bardziej biurokracja, aniżeli demokracja i tak na dobrą sprawę jest pewna gra interesów, w których niestety dominują pewne państwa, a pozostałe są traktowane bardzo przedmiotowo, raczej jako pole do interesów dla dużych państw. Zatem reformy, powrót do wartości i zdecydowanie formuła współpracy partnerskiej pomiędzy państwami UE jest konieczna."

link do całości: https://www.salon24.pl/u/prawaidea/942894,wywiad-z-poslanka-k-15-agnieszka-scigaj,2

PIĄTKA BIEDRONIA

1.Równouprawnienie Kobiet, czyli dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, w tym pigułki "dzień po". Kobiety zasługują na europejskie standardy opieki okołoporodowej, na równe zarobki na tych samych stanowiskach, na miejsca w żłobkach i przedszkolach dla ich dzieci, na ochronę przed przemocą - powiedział Biedroń. Dodał, że kobiety powinny mieć też prawo do bezpiecznej i dostępnej aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży

2.Reforma ochrony zdrowia-wprowadzenie miesięcznego limitu oczekiwania na lekarza. - Po przekroczeniu tego terminu NFZ musi sfinansować wizytę w prywatnym gabinecie - zaproponował Biedroń. Zadeklarował podniesienie wynagrodzeń pielęgniarek i innych pracowników medycznych.

3.Czyste powietrze- Wiosna odważnie odchodzić będzie od węgla i promować odnawialne źródła energii. Koniec ze smogiem, pora na czyste powietrze, nie tylko w Portugalii czy Hiszpanii, ale także w Polsce. Czas na europejskie standardy, bo to są wartości Unii Europejskiej - powiedział Biedroń.

4.Rozdział państwa od Kościoła - Średniowiecze się skończyło, mamy 2019 rok, biskup nie będzie decydował o tym, jak ma wyglądać nasza wspólnota, a państwo nie jest od tego, żeby finansować fantazje biskupów - powiedział Biedroń. - Koniec z finansowaniem Kościoła przez państwo, koniec z unikaniem podatków, koniec z religią w szkołach. Wiosna to zmieni - dodał. Zapowiedział też zmianę konkordatu.

5. Odpartyjnienie państwa. Ostatnim elementem "piątki" jest "odpartyjnienie państwa". - Wiosna proponuje i walczy - tak jak zrobiliśmy to w Słupsku - o transparentność wynagrodzeń we wszystkich sektorach publicznych. O tym, kto pracuje w administracji i w spółkach Skarbu Państwa nie będą już decydować znajomości albo legitymacja partyjna, ale w końcu i nareszcie kompetencje - zapewnił Biedroń.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka