150 obserwujących
1555 notek
2453k odsłony
2122 odsłony

ALARM DLA EUROPY

Wykop Skomentuj38

Znam trochę Skandynawię, bo spędziłem tam parę wesołych latek w przedziale wiekowym, gdy człowiek ma łeb otwarty na świat i ludzi. Już wtedy miewałem ulotne wrażenie, że Skandynawów toczy dziwna choroba, do której przyznają się tylko czasem po cichu - a i to jedynie w stanie skrajnej abnegacji, pijaństwa etc.

Od tego czasu minęło lat wiele - Skandynawia nudzi mnie dziś jeszcze bardziej niż wtenczas. Chyba nie przesadzam - dosłownie nie mogę powstrzymać odruchu ziewania, gdy mowa jest o tym obszarze. Nie jestem w stanie oprzeć się temu uczuciu nawet w reakcji na coraz brutalniejsze przejawy niechęci do Izraela.

Wg mnie nic w tym wypadku nie różni szwedzkiego neonaziola, który zlecił kradzież „Arbeit macht frei” z Auschwitz - od Duńczyka Von Triera z jego afektem do Hitlera. Nawet na obozowisku socjaldemokratycznej młodzieżówki zmasakrowanej przez Breivika jednym z głównych „tematów szkoleniowych” był antyizraelski bojkot.

W Skandynawii - a zwłaszcza właśnie w Norwegii - gwałtowna awersja do Izraela idzie w parze z proemigrancką polityką socjaldemokratów. Jak dobrze pójdzie..., Norwegia przekształci się w kraj islamski za 30 parę lat... Pewnie dlatego psychol Breivik chciał wymordować członków rządu i młodą zmianę Socjaldemokratów.

Prawdziwe tło norweskiej tragedii rozmydlane jest nadal „poprawnością polityczną”, żałobą narodową i krytyką pod adresem nieudolnej policji. Przypuszczalnie cała prawda wyjdzie na jaw w trakcie „pokazowego procesu”, do którego szykuje się Breivik. Mam przy tym dziwne wrażenie, że będzie to alarm dla całej Europy.   

Wykop Skomentuj38
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale