150 obserwujących
1555 notek
2453k odsłony
5167 odsłon

SŁUP CHMUR - 4. DZIEŃ

Wykop Skomentuj144

Z OSTATNIEJ CHWILI:

19.30 polskiego czasu: - Zniszczyliśmy mnóstwo broni służącej do ataków na ludność cywilną, w tym samoloty bezzałogowe, ale mamy jeszcze sporo roboty. Hamas odpala rakiety z terenów zamieszkanych, więc trzeba działać wyjątkowo ostrożnie. Mamy szczegółowe plany operacyjne przewidujące stopniowe zwiększanie presji; w każdej chwili możemy przystąpić do akcji lądowej -podsumował generał Tal Russo, dowódca południowych sił Cahalu, na wieczornym briefingu.

 

16.50 polskiego czasu: Alarm przeciwrakietowy w Aszdodzie  (215 tys. mieszkańców) - we łbie sie nie mieści! W Strefie Gazy nasila się panika wśród ludności przed spodziewaną inwazją Cahalu. Uciekinierzy szukają schronienia w szkolach UNRWA (ONZ).

@

15. 40 polskiego czasu: Syreny w Tel Awiwie - huk eksplozji, „kopuła” zestrzeliła rakietę "Fadżar-5" prod. irańskiej.  Autobusy przewożą rezerwistów z punktów zbornych do baz. W Chan-Junes zabity z drona motocyklista z bojówki odpalającej „Grady”.

@

Nad Strefą Gazy na niskim pułapie operują izraelskie drony. Ich celem są w ostatnich godzinach głównie podziemne tunele służące do przemytu irańskich rakiet przez egipski półwysep Synaj. Najnowszy bilans strat palestyńskich: 40 zabitych - prawie wyłącznie bandziorów atakujących izraelskich cywilów.

W płd. Izraelu alarmy przeciwrakietowe niemal co chwila! Od rana ze Strefy odpalono kilkadziesiąt „Gradów” - 4 baterie „Żelazna Kopuła” przechwyciły większość tych pociskow, które mogły ugodzić w ośrodki miejskie. Najnowszą dopiero co wprowadzoną do użytku 5. baterię rozstawiono pod Tel Awiwem.

Na poligonach w Negewie, pomimo szabatu, trwają maratońskie ćwiczenia zmobilizowanych od środy 17 tysięcy rezerwistów - głównie z jednostek piechoty zmotoryzowanej i wojsk pancernych. W najbliższym czasie formacje te będą gotowe do podjęcia działań lądowych przeciw bojówkom Hamasu.

Terroryści odpalający rakiety likwidowani są głównie z powietrza, przy czym ataki te są super precyzyjne, dzięki czemu nie ma prawie ofiar wśród ludności cywilnej. Panarabskie media podkreślają, że Izrael musi mieć w Strefie Gazy szeroko rozbudowaną i niezwykle sprawną sieć konfidentów.

Od wczoraj wieczór zniszczonych zostało 20 tuneli przemytniczych i 120 wyrzutni rakietowych, w tym wiele „silosów” ukrytych pod ziemią. Zmieciona została dosłownie z powierzchni ziemi (5 rakiet powietrze-ziemia) kwatera główna Hamasu w centrum Gazy, czym jarają się dziś np. media w Polsce.

@ UWAGA:  Inaczej niż w 2009. (Płynny Ołów) - Cahal wpuszcza do Strefy przez przejście Erez zagraniczne ekipy tv, które nie boja się tam pracować (widząc zwiększoną znacznie tym razem celność izraelskich ataków). Na dzień dzisiejszy mega hitem są rakiety terrorystów trafiane w locie przez „Żelazną Kopułę”. Słychac i widać... tylko charakterystyczne „puf” i cienki obłoczek dymu.

OFF-TOPIC: Nadal „liderem dezinformacji” w Polsce jest tzw. agorowy radiowęzeł TokFM, pomijający fakt, że ponad milion cywilnych Izraelczyków znajduje się pod nieustannym ogniem terrorystów. Wg mnie cholernie śmieszna jest też infantylna  rozmówka z P. Smoleńskim w naTemat.pl :))).   

 

 

Wykop Skomentuj144
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale